GEBZE CHP SEÇİM SONRASI İLK TOPLANTISINI YAPTI

CHP Gebze İlçe Başkanlığı, 30 Mart sonrası ilk toplantısını, Gürses Düğün Salonun’da seçimlerde okul ve sandıklarda görev alan partililerle yaptı. Kahvaltılı toplantıya il başkanı Yalçın Kuşkan, Büyükşehir Belediye başkan Adayı Tahsin Tarhan, Gebze belediye Başkan Adayı Yakup Yılmaz, İlçe başkanı Sedat Tatar, ilçe yöneticileri, belediye Meclis üyeleri ile sandık sorumluları katıldı. Toplantı eleştiri ve özeleştirilerin yapıldığı seviyeli bir toplantı oldu.
21 Nisan 2014, Pazartesi - 18:53

 

RAPOR HAZIRLIYOR

Kahvaltı sonrası ilk konuşmayı Gebze belediye Başkan adayı Yakup Yılmaz yaptı. 30 mart  yenilgisinden gerekli dersleri çıkaracaklarını, başarısızlıkta kendi paylarının da olduğunu, AKP’nin  belediye başkan adayları ile değil başbakan, hükümet ve devlet ile yarıştıklarını, her zeminde partililere hesap vermeye hazır olduğunu, yılgınlığa kapılmadan  mücadeleye devam edeceğini ve  partisinin emrinde olduğunu ifade ederek, gece gündüz çalışan partililere teşekkür etti.Yılmaz, bir rapor hazırladığını da duyurdu.

HAYAL KIRIKLIĞI YAŞADIK

Büyükşehir adayı Tahsin Tarhan da, halkın büyük ilgi göstermesine rağmen, seçimler sonuçlandığında hayal kırıklığı yaşadığını, özellikle bağrından çıktığı Gebze bölgesinin kendisine sahip çıkmamasına çok üzüldüğünü ifade etti. Seçim başarısızlığının kapsamlı olarak masaya yatırılması gerektiğine işaret eden Tarhan, boyun eğmeden yollarına devam edeceklerini vurguladı. Tarhan, “çok üzgünüm, başaramadık”dedi.

HEM ELEŞTİRİ HEM ÖNERİ

Bu arada sandık görevlilerine söz verildi. Salonda bulunan İsmet Güven, Ali Aydoğdu, Talat Kılıç, Canan Sarıgül, Olcay Öğüt, Gani Bilir, Hüseyin Çalış, Mehmet Ali Kızıldağ, İsmail sancak ve kadın Kolları Başkanı Kıymet Ayan birer konuşma yaptılar. Konuşmacılar, seçim sürecinde gördükleri eksikleri ve hataları sıralarken, bundan sonra yapılması gerekenlere ilişkin önerilerde de bulundular. Konuşmacılar, herkesi eleştiri ve özeleştiriye, parti içinde saygı ve sevginin korunması için elinden geleni yapmaya davet ettiler.

AYAN’DAN SARSICI KONUŞMA

Özellikle Kadın Kolları Başkanı Kıymet Ayan’ın konuşması sarsıcı nitelikte oldu. Ayan, özellikle erkeklerin kadınları evlerinde tutmasından, çalışmalara katılmamalarından, toplantılara da tek başına gelmelerinden yakındı. Ayan, “önce eşleriniz buraya gelecek ki, sonrada başkaları gelsin. Önce eşleriniz ve çocuklarınız seçimde kapı kapı gezecek ki, başarı olsun. Bunu yapmayanların eleştiri hakları olmadığı gibi, iktidara gelemeyeceğimizi anlamaları gerekir”dedi.

KUŞKAN ÖZELEŞTİRİ YAPTI

CHP il Başkanı Yalçın Kuşkan ise, başarısızlıkta en büyük payın il başkanı olarak kendisinde olduğunu, hesap vermeye hazır olduğunu ifade ederek, “13-0 olarak devraldığım örgüt, aynı şekilde  bir seçim sonucu yaşaması bir başarısızlıktır. Bunun baş sorumlusu da benim. Ancak, ülke çapında bir arıza var. Çalışkan bir genel başkanımız var. Örgütlerimizde çalıştı. Adayları da parti üyeleri belirledi. Buna rağmen bu kadar fark yiyorsak, bunu adaylar ve çok çalışmakla açıklamak yerinde olmaz. Biz sonuçları iyi okuyacağız. Önümüzde Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimler var. B,z zamanı geldiğinde, örgütün önünde engel olarak görülürsek, örgütün önünü açarız. Ama CHP’nin hazırlık yapması lazım.”diye konuştu. Kuşkan, emeği geçen tüm partililere de teşekkür etti.

TATAR, DANIŞMA KURULLARINI TOPLAYACAK

Son olarak konuşan CHP ilçe Başkanı Sedat Tatar ise, seçim sonuçlarının değişik platformlarda tartışmaya açılacağını, burada yapılan eleştirilerden de yararlanacaklarını, önemli olanın CHP’nin başarısı olduğunu, kendilerinin eksik ve hatalarının hesabını vermekten kaçınmayacaklarını, örgüt kendilerini engel görürse çekilmekten de korkmadıklarını ifade etti. Tatar, kahvaltılı toplantıya katıldıkları için seçim sorumlularına teşekkür ederken, Danışma kurullarında 30 Mart’ı ve gelecek seçimleri masaya yatıracaklarını da vurguladı.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki