Gebze CHP İlçe danışma toplantısını yaptı

Gebze CHP İlçe danışma toplantısını yaptı
02 Nisan 2016, Cumartesi - 13:27

 

CHP Gebze İlçe Danışma Kurulu toplantısında yerel ve genel gündem ile parti çalışmaları masaya yatırıldı. Hazırlanan sonuçz bildirgesinde, Türkiye'nin yaşadığı karanlık ortamdan çıkışın ancak CHP iktidarı ile mümkün olabileceği ifade edildi.

CHP Gebze İlçe Başkanlığı’nca tüzük ve yönetmelik düzenlemesine uygun olarak ilçe binasında genel ve yerel siyasete dair soru,öneri ve eleştirilerin değerlendirildiği  danışma kurulu toplantısı yapıldı.

Tek tek söz alan danışma kurulu üyelerinin yaptığı konuşmalar yazmanlarca aynen  not edildi. 
21/03/2016 tarihli yönetim kurulu kararı ile İsmail Sungur,Mutlu Orhan,Didem Seçgin,Olgun Erçelik,Sinan Mert ve Çiğdem Canbaz danışma kurulu sonuç bildirgesinin hazırlanması için komisyon olarak görevlendirildi. 

Komisyonun yaptığı çalışma sonucu hazırlanan ve bir suretinin il başkanlığına da sunulan Danışma Kurulu Sonuç Bildirgesi' ndeşu hususlar ele alınmıştır:

"Öncelikle ;“..Benim İki Büyük Eserim Vardır; Biri Türkiye Cumhuriyeti , Diğer Cumhuriyet Halk Partisidir..” diyen Cumhuriyetimizin ve Partimizin Kurucusu Büyük Önder,Eşsiz Komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşlarını ve onların yarattığı geleneği bugünlere taşıyanları selamlamaktadır..” 

TÜRKİYE EN KARANLIK DÖNEMİ YAŞIYOR

Ülkemiz AKP iktidarı ile Cumhuriyet tarihinin “..en karanlık..”  günlerini yaşamaktadır. Parlamenter sistem askıya alınmış,yasama organı yürütmeye bağlanmış,yargı tek bir kişinin iki dudağından çıkan sözlere göre hareket eder duruma gelmiştir.Yürütme organı yine tek kişi egemenliğine terkedilmiştir. 

Yargı sistemi çökertilmiş,partizanca yaklaşım ile adalete olan güven azalmıştır.İktidar ve mensupları diledikleri hakkında kovuşturma açılmakta ve dilediklerini de yargı önünden kaçırmak suretiyle herkesin “..hukuk önünde eşitlik ilkesi..”  ihlal edilmiştir.Tutuklamalar cezaya dönüştürülmüş ve adeta “..düşman ceza hukuku..”  yaratılmıştır.

EĞİTİM SİSTEMİ ÇÖKERTİLDİ

Eğitim sistemi sürekli değiştirilmek suretiyle çağdaş ve laik eğitim sistemi ortadan kaldırılarak “..gericileştirmek..”  suretiyle “..sorgulamayan ve boyun eğen genç nesiller..”  yetiştirilmeye çalışılmaktadır. Eğitim artık “..bilgiye ve üretime dayalı..”  olmaktan çıkartılmıştır. 
Devrim yaptıkları iddia edilen sağlık sistemi çökmüştür.Sağlık hizmetleri piyasalaştırılmak halkımız artık “..hasta..”  değil “..müşteri..”  olarak görülmektedir.

Ülkemizin yeraltı ve yerüstü kaynakları “..yabancılara peşkeş..”  çekilmiştir.Yerel halkın söz ve istemleri  gözöüne alınmaksızın hatta halkın karşı çıkmasına rağmen ormanlarımız yokedilip, dere ve  çaylar ile kıyılarımız da “..ranta kurban..”  edilip ekolojik sistem bozulmuştur.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki