Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde Gebze ile ilgili çok önemli mesajlar verdi. Gebze’nin Büyükşehir olması gerektiğini ifade eden Çiler, “Gebze’nin Büyükşehir olması Kocaeli’ye hiçbir şey kaybettirmez, bir çok şey kazandırır.”dedi.

Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle, dün sabah Gebze Bölgesi basınıyla buluştu. Holiday İnn Otel’de yapılan toplantıya katılım yoğun olurken, kahvaltı programına Başkan Nail Çiler’in Gebze ile ilgili verdiği mesajlar damga vurdu. Öncelikle 10 Ocak’ı kutlayan çiler, “Toplumsal gelişmede ve bilinçlenmede basınımızın çok önemli yeri var. Biz birçok projeyi düşünebiliriz eyleme geçirebiliriz ama sizlerin de hayallerin gerçekleşmesinde payı vardır. Sizler bize hep cesaret verdiniz, bize destek oldunuz. Bu konuda sağladığınız destekler adına GTO adına teşekkür ediyorum.”dedi.  

GEBZE’NİN POTANSİYELİ YÜKSEK

Gebze’nin yüksek potansiyele sahip bir yer olduğunun altını çizen Çiler, “Potansiyeli çok yüksek olan bir bölgedeyiz. Türkiye’de OSB’lerin sayısı 330 civarında, Gebze’de tanımı yapılan 9 OSB var. Bununla birlikte bir bir tane de ıslah OSB var. Türkiye’nin en zengin ikinci ilçesiyiz. Türkiye’de en yerlerden birine yaşıyoruz. Biz bir katma değer üretiyoruz. Ülkenin gelişmesine katkıda bulunuyoruz İstanbul’dan sonra ihracatta ikinci sıradayız. Tahakkuk da ise Türkiye birincisiyiz. Türkiye genelinde Ar-Ge’lerin sayısı binden fazla. Kocaeli genelinde 114 tane Ar-Ge merkezi var. Bunların 96 tanesi Gebze’dedir. Tasarım merkezlerinin sayısı 250’dir. Kocaeli’deki 14 tasarım merkezinin tamamı Gebze’dedir. “diye konuştu.

GEBZE BÜYÜKŞEHİR OLURSA KOCAELİ KAZANIR

Gebze’nin Büyükşehirli il olmasına bir kez daha dikkati çeken Çiler, “Her ne kadar tanımımız bir ilçe olsa da 72 ilin toplamı kadar vergi toplanıyor burada. Biz verdiklerimizin adaletli olarak Gebze Bölgesine dağıtılmasını istiyoruz.  Gebze’nin Büyükşehir olması Kocaeli’ye hiçbir şey kaybettirmez, çok şey kazandırır. 2023 yılında ilk il yapılacaklar sırsında Gebze olacak diye düşünüyorum, bunu umut ediyorum. Her geçen gün Gebze daha çok gelişiyor. Bu bölgenin farklılıkları var.”dedi.