Gebze Ağır Ceza'ya Sivrikaya atandı

Gebze Ağır Ceza'ya Sivrikaya atandı
07 Haziran 2016, Salı - 14:09

HSYK kararları ile Gebze Adliyesi'nden 4 savcı ve hakim il içinde görevlendirilirken, 3 savcı ise il dışına atandı. Gebze Ağır Ceza Mahkamesi Başkanlığı'na ise Bartın Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Ömer Sivrikaya atandı.

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) tarafından düzenlenen ve birçok hakim ile savcı adayının merakla beklediği Adli ve İdari Yargı Yaz Kararnamesi yayınlandı. Yayınlanan yeni kararname ile ilimizde birçok hakim ve savcının yeri değişti. HSYK tarafından yayınlanan Adli Yargı Kararnamesi ile 3 bin 228 hakim ve savcı, İdari Yargı Kararnamesi ile 518 Hakim ve Savcının ataması gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen atmalar sonucunda ilimizden 26 hakim ve savcının başka illere tayini çıkarken 40 yeni hakimde ilimizde görevlendirildi. Bunun yanı sıra 5 hakim ve 2 savcının da il içi atamaları yapıldı.

İLÇE DEĞİŞTİREN HAKİM VER SAVCILAR

Gebze Hâkimi Nuray Oğuzer Gebze Ticaret Mahkemesi Başkanlığı, Gebze Hâkimi Besim Tayfun Ağar Kocaeli Hâkimliği, Körfez C.Savcısı Taylan Çiltaş Gebze C.Savcılığı, Kandıra C.Savcısı Hacı Serhat Karslı Gebze C.Savcılığı’na getirildi.

İLİMİZDEN GİDENLER

Gebze C.Savcısı Taner Temür Erzurum C.Savcılığı, Gebze C.Savcısı Adnan Küçükyumuk Trabzon C.Savcılığı, Gebze C.Savcısı Erhan Yılmaz Diyarbakır C.Savcılığı'na atandı. 

YENİ GELEN HAKİM VE SAVCILAR

Bartın Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Ömer Sivrikaya Gebze Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı’na getirilirken,,  Gerede C.Savcısı Ümit Çalışkan Gebze C.Savcılığı, Osmaneli C.Savcısı Muhammed Said Çetin Gebze C.Savcılığı, Çerkezköy Hâkimi Abdullah Çakır Gebze Hâkimliği, Beypazarı Hâkimi Mehmet Ün Gebze Hâkimliği, Merzifon Hâkimi Adnan Şimşek Gebze Hâkimliği, Tarsus Hâkimi Murat Karabay Gebze Hâkimliği'ne atandı. 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki