Gaziler Dağı Aday İzcileri Ağırladı

10 Ağustos 2015, Pazartesi - 13:40

Hizmete açıldığı günden bu yana 5 kamp ve 15 açık hava etkinliğine ev sahipliği yapan Gebze Gaziler Dağı İzcilik tesisi yaz döneminde de faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor.

 

 

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edilerek Kağıtspor izcilik branşına tahsis edilen Gaziler Dağı İzcilik tesisinin bu haftaki konukları Gebze’de yeni açılan Hayme Ana Bilgi Evi İzci ünitesiydi. Faaliyete katılan aday izciler ünite toplantılarında öğrendikleri bilgileri teoriden pratiğe çevirme fırsatı buldular.

 

Eğlenirken Öğrendiler

Faaliyete katılan aday izciler ata sporlarımız arasında yer alan okçulukta hedefi on ikiden vurmayı Yaban Hayat ve Doğada Hayatta kalma eğitiminde Doğada Hayatta kalma yöntemleri bölgede yaşayan yabani hayvan ve bitki türleri hakkında merak ettiklerini öğrenme fırsatı buldular. Aday izciler ile bir araya gelen Kağıtspor eğitimci liderlerinden İsmail Önder Samur temel izcilik bilgileri, İzci marşları eğitimini verdi. Faaliyet sonunda konuşan Samur; izciliğin çocukların ve gençlerin doğa ile kopan bağlarının tekrardan onarmak kendine güvenen vatanını seven manevi değerlerini bilen gençlerin yetişmesinde önemli bir eğitim aracı olduğunu belirtti.

 

Gaziler Dağı İzciliğin Yeni Odak Noktası

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edilerek Kağıtspor İzcilik Branşı tahsis edilen Gebze Gaziler Dağı İzcilik tesisinde faaliyetler hız kesmeden devam ediyor. Hizmete açıldığı günden bu yana 5 kamp ve 15 açık hava etkinliğine ev sahipliği yapan tesis yaz döneminde faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki