Fuar Ceceli ile açıldı

Fuar Ceceli ile açıldı
27 Mayıs 2016, Cuma - 10:03

Kocaeli Fuarı’nın 50’inci açılış töreni, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (KO-MEK)12’inci Geleneksel Dönem Sonu Sergi ve Festivali ile birlikte yapıldı.Fuar açılışına katılan protokol üyeleri KO-MEK’in dönem sonu sergisini gezdi

BİRLİKTE GERÇEKLEŞTİ

Kocaeli Fuarı’nın 50’ini açılış töreni ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (KO-MEK) 12’inci Geleneksel Dönem Sonu Sergisi birlikte yapıldı. Bu akşam Fuar içinde bulunan Sivil Toplum Merkezi önünde gerçekleşen  programa AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İl Emniyet Müdürü Levent Yarımel, İzmit İlçe Kaymakamı Ersin Emiroğlu, KOTO Başkanı Murat Özdağ, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Tahir Büyükakın, İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen, Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Yümlü ve çok sayıda vatandaş katıldı.

GAZETE KAĞIDINDAN DEĞERİ YOK

Açılış öncesinde konuşma yapan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu eğitimin öneminden bahsetti. Karaosmanoğlu, “Beşikten mezara eğitim ve öğretim devam etmeli. Her durumda kendimize bir şey katmalıyız. Allah çalışana veriyor. Çalışmayan eziliyor sürünüyor. Kendimizi geliştirmek lazım. Türkiye son 12 yıldır hem genelde hem de yerelde çok daha onurlu bir duruma geldi. Bir zamanlar ezik yaşıyorduk. Paramızın değersiz olması bize eziklik veriyordu. Yurt dışında paramızın gazete kağıdından değeri yoktu. Maaşını alan memur döviz bürosuna gidip, parasını mark ve dolara çeviriyordu. Kocaeli’de yüzlerde döviz bürosu vardı. Yüzlercesinin yerine bugün 5 tane var. Paramız artık değerli. Büyük mesafe aldık, daha da alacağız” şeklinde konuştu.

Sağlıktan, ulaşıma kadar birçok alanda ivme kazandıklarını belirten Karaosmanoğlu şöyle konuştu: “Hastaneler bizi adam yerine koymuyordu. Tedavi olsan ilacı alamıyordun. Hastanede doğru dürüst ilaç yoktu. Bunu ben bile yaşadım. Şimdi doktor ve hemşerilerimiz inanlara daha yakın. Ama yapılacak daha çok işimiz var. Hızlı tren ve havaalanlarımız var. Okullarımızı, hastanelerimizi, adalet saraylarımızı yeniledik. Biraz eksiğimiz eğitim. Aynı hızı ve gelişimi yakalayamadık. Biraz daha gerideyiz. KO-MEK eğitimde hızı yakalamanın bir adımıdır. Eğitim sadece okul da değildir bu da eğitimdir”

Ardından söz alan Vali Hasan Basri Güzeloğlu, belediyeciliğin bilinen anlamda değil, de insan merkezli anlayış içerisinde yapılması gerektiğini kaydetti. Güzeloğlu, “46 bin insanımıza biz bu sene eğitim vermişiz. Bu başarının arkasında buna inanmış bir başkan ve kadrolar var. Kocaeli’nin her köşesinde ki kişiye ulaşmak ve mutlu etmek yaşam kalitesini arttırma çabamız devam edecek. Kocaeli’nin ve Türkiye’nin gelişmesin de, 2023 hedefine ulaşması  için ortaya koyduğu katkı her geçen gün daha da hissedilecek. Birlik ve beraberliğimiz daim olsun. Çalıştığımız ve inandığımız takdirde aşılamayacak hiçbir engelimiz yoktur. Değişimi birden ve bireyden başlatırsak öteye ulaşır” ifadelerini kullandı. Konuşmalarının ardından protokol üyeleri KO-MEK  dönem sonu sergisinin ve Kocaeli Fuarı’nın açılış kurdelesini kesilerek KO-MEK sergisi gezildi. Akabinde ise şarkıcı Mustafa Ceceli, sahne alarak vatandaşa konser verdi. KO-MEK’in eğitim faaliyetine başladığı 2004-2005 eğitim öğretim döneminden bu yana  315 farklı branşta 414.043 kişi eğitim aldı. 271.584 kursiyer aldığı eğitimden başarıyla mezun oldu. 2015-2016 eğitim öğretim öneminde 43.036 kursiyere 207 farklı branşta eğitim verildi. 12.065 kursiyer şuna kadar mezun oldu.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki