Ford üretimi süresiz durdurdu

19 Mayıs 2015, Salı - 22:12

Otomotiv şirketlerinde Türk Metal Sendikası’ndan istifa eden, MESS ve işverenden haklarını isteyen işçilerin direnişi Ford Otosan’a sıçramasıyla birlikte üretim bugünden itibaren süresiz durduruldu

 Bursa’da Renault ve Tofaş’ta başlayan ve diğer otomotiv fabrikalarına sıçrayan eylemlerin Ford Otosan’a da yansımasının ardından Ford üretimi süresiz olarak durdurdu. İşçilerin SEKA Park’ta yaptıkları açıklamada haklarını almak için eyleme başlayacaklarını açıklamasının ardından Ford işçilere mesaj atarak üretimi durduğunu ve işe gelmemelerini istedi. İşçiler sabah saat 08.00’de K-1 kapısının önüne gelerek mücadelelerini burada sürdürecek.

 

BİR GÜN İZİNLİ SAYILACAKLAR

İşçilere gönderilen mesajın tam metni şöyle: “Değerli çalışanlarımız, parça ikmalinde yaşanan kesintiler nedeniyle, ikinci bir duyuruya kadar Gölcük ve Yeniköy fabrikalarında üretim yapılmayacaktır. Bu nedenle idari ofislerde görev yapmakta olan mavi yakalı çalışanlarımız da dahil olmak üzere tüm mavi yakalı çalışanlarımız, ikinci bir duyuruya kadar, 20 Mayıs Çarşamba günü itibariyle izinli sayılacaktır.”

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki