Ford Otosan Türk Metal’de ısrar ediyor

04 Temmuz 2015, Cumartesi - 19:05

6 bini aşkın işçinin çalıştığı Ford Otosan Fabrikası'nda 16 gün süren işçi direnişinin ardından yönetim Türk Metal Sendikası'na yetki aldırmak için harekete geçti.

Yönetim, bir yandan eylemlere katılan bazı işçileri kapı önüne koyarken, bir yandan da yeni işçiler alarak sendika üye sayılarında değişim yaratmaya çalışıyor. İşçi direnişinin ardından çok sayıda işçinin Birleşik Metal-İş Sendikası'na üye olması ve bazı işçilerin de sendikasız kalması üzerine yeni plan devreye sokuldu. Bazı işçileri işten atan fabrika yönetimi, sürekli yeni sınavlar yaparak fabrikaya işçi alıyor.

120 KİŞİ ATILMIŞTI

Ford'a yeni alınan işçiler baskıyla Türk Metal Sendikası'na üye yapılarak yetki sorununun çözülmesi planlanıyor. Ford Otosan Gölcük ve Yeniköy fabrikalarında eylemlerin ardından "kimse işten atılmayacak" sözü verilmesine rağmen toplamda 120 işçi işten atılmıştı. Son grupta işten atılan işçiler, ani bir duyuruyla fabrikanın İnsan Kaynakları bölümüne çağrılmış ve burada eyleme katılıp katılmadıklarım sorgulayan soruları yanıtlamaları istenmişti

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki