Fırtınanın bilançosu ağır

04 Şubat 2015, Çarşamba - 10:01

 

Vali Yardımcısı Abdullah Etil, fırtınanın bilançosu ile ilgili yaptığı açıklamada, 7 yerleşim yerinde elektrik olmadığını belirtti. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre ise 40 okulun çatısı uçtu. Onarımları 1.3 milyon liraya mal oluyor.

 

İlimizde üç gün boyunca etkili olan ve büyük yıkıma sebep olan fırtına ile ilgili Kocaeli Vali Yardımcısı Abdullah Etil açıklama yaptı. Etil’in yaptığı açıklamaya göre ilimizde fırtınadan kaynaklı, resmi kayıtlara göre 112 ev ve iş yerinin çatısı uçtu, 31 ağaç devrildi, 8 trafo yangını meydana geldi ve 10 iş yerinin tabelası uçtu. Vali Yardımcısı Etil ayrıca bu sabah itibariyle sadece Kartepe’nin kırsal kesimlerinde bulunan 7 yerleşimde elektriklerin hala olmadığını söyledi. Yaşanan fırtınanın afet ilan edilecek boyutta olmadığı söyleyen Etil, “Mevzuata göre, ilimizdeki durum afet kapsamına girmiyor.

 

CUMA GÜNÜ AÇIKLAYACAK

Bu nedenle zararı tazmin etme konusunda bir karar yok. Ancak kaymakamlıklar ve belediyeler, kendi mevzuatları doğrultusunda vatandaşın zararını karşılamak için çalışmalar yapabilirler” dedi. Vatandaşların en fazla şikayetçi olduğu kurum olan SEDAŞ işle ilgili de açıklama yapan Vali Yardımcısı Abdullah Etil, SEDAŞ ile ilgili karar alma yetkilerinin bulunmadığı söyleyerek yapabilecekleri tek şeyin konuyu Enerji Piyasası Denetleme Kurumu’na iletmek olduğunu söyledi. Konuyu değerlendirdiklerini söyleyen Etil, Cuma günü bir açıklama yaparak kararı kamuoyu ile paylaşacak.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki