Feniş arazisi icra yolu ile bankalara satıldı

14 Ekim 2014, Salı - 17:13

Çelik-İş Sendikası Gebze Şube Başkanı Şerafettin Koç, Feniş fabrikasının arazisinin icra yoluyla satıldığını açıkladı.
 
Koç açıklamasında, “Feniş Alüminyum San. Ve Tic. A.Ş.’ye ait alacaklılardan olan bankalar tarafından 1. Gebze İcra Müdürlüğü 2013/32 talimat sayılı dosyasından Gebze’de Feniş Fabrika arazisi ve binası ile içindeki taşınırlar icra yolu ile satışa çıkarılmıştı.
9 Eylül 2014 tarihinde Feniş Alüminyum tarafından Kamu Aydınlatma Platformuna (KAP) yapılan açıklamada belirtilen anlaşma gereği fabrika arazisi tapusu bu bankalara geçecek ve şirkete 31.12.2017 tarihine kadar bankalara ve diğer alacaklılara borçlarını ödemesi için süre tanınacağı açıklanmıştı.
Gebze İcra Hukuk Mahkemesinin 2013/780 Esas sayılı dosyası ile kıymet takdiri yapılan ve kesinleşen 82.880.600. TL. üzerinden, Gebze 1. İcra Müdürlüğünde 12 Ekim 2014 saat 11:00 de (dün) yapılan ihale ile fabrika arazisi ve taşınırlar satışa çıkarıldı.
 
HALK BANK VE İŞ BANKASI
Türkiye Halk Bankası ve Türkiye İş Bankası tarafından 41.490.000. TL. teklifin dışında ihaleye katılan olmadığından arazinin bu bankalara satışı gerçekleşti.
Dün  yapılan ihale ve satış sonrası, kararın kesinleşmesi ile bu protokol yürürlüğe girecek ve fabrika arazisinin değerlendirilmesi için şirketin yapacağı çalışmalar ve hukuki süreçlerin takip edilmesi çalışmalarına devam edilecektir.
Çalışanların alacaklarına ve hukuki süreçlere ilişkin avukatlarımız gerekli çalışmalarına devam edeceklerdir.”
 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki