Fatih Devlet Bir İlke İmza Attı

25 Ocak 2016, Pazartesi - 14:03

Gebze Fatih Devlet Hastanesi, Biyokimya, Mikrobiyoloji ve Patoloji Laboratuvarları ruhsatlandı. Devlet hastaneleri arasında bu ruhsatı ilk alan hastane oldu.

Gebze Fatih Devlet Hastanesi sağlık alanında yine başarılı çalışmanın altına imza attı. Biyokimya, Mikrobiyoloji ve Patoloji Laboratuvarları'nda gerekleri yerine getirerek Türkiye’de Devlet Hastaneleri arasında ilk ruhsat alan hastane oldu. Özel hastanelerde Acıbadem Hastanesi, Üniversite Hastaneleri arasında da Hacettepe Üniversitesi ilk ruhsat alan hastane oldu.

Geçtiğimiz yıl yeni hastane inşaatına başlanması nedeniyle fiziki koşullarda prefabrik konutlarda büyük özveri ile sağlık hizmeti veren Gebze Fatih Devlet Hastanesi, aşırı nüfus yoğunluğu, artan hasta sayısı ve fiziki koşullar gibi olumsuzlukların gölgesinde başarılı çalışmalara imza atmaya devam ediyor. Hastane çalışanları bu özverili çalışmalarıyla sağlık alanında Türkiye genelinde ilk ruhsat alan sağlık kuruluşu oldu. Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği'nin internet sitesinde yapılan açıklamaya göre Fatih Devlet Hastanesi Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen yeni standartlara uygun bir şekilde Biyokimya, Mikrobiyoloji ve Patoloji laboratuarlarında gerekleri yerine getirerek Türkiye’de ilk ruhsat almayı hak eden hastane oldu. Türkiye genelinde elde edilen bu başarı nedeniyle hastane yönetimi laboratuarlarda çalışan personeli teşekkür belgeleriyle ödüllendirdi. 

 
  •  
 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki