Failler bulunmalı

Failler bulunmalı
11 Ekim 2015, Pazar - 18:57

 

CHP’liler Ankara’da yaşanan bombalı saldırı ile ilgili basın açıklaması düzenleyerek yaşanan olayı kınayarak Ankara’nın göbeğinde yaşanan bu olayda faillerin bulunmasını istedi.

CHP İl örgütü, Ankara Ulus’da bulunan ve Tren Garı Kavşağı’nda gerçekleştirilen “Emek, Barış ve Demokrasi” mitinginde yaşanan patlama, yaşamını yitiren 30’u aşkın sivil ve 100’ün üzerindeki yaralı ile ilgili parti il binasında basın açıklaması yaptı. Yapılan açıklamaya CHP Milletvekilleri Fatma Kaplan Hürriyet, Haydar Akar, Milletvekili adayları Turan Dumlu, Utkan Güneş, Cuma Karavar, İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, ilçe başkanları, il yönetimi katılım gösterdi.

 ANKARA’NIN GÖBEĞİNDE

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Maalesef bugün üzücü bir haber patladı. Ankara’da ortaklaşa düzenlenen mitingde patlama gerçekleşti. Böyle bir olayı şiddetle lanetliyoruz. Bunu yapanları şiddetle lanetliyoruz. Siyasi iktidar şunu yaptı bunu yapmadı anlamında kimseyi suçlamak istemiyoruz. Ama ülkeyi idare eden biz olmadığımız için sorumluları halkın değerlendirmesini istiyoruz. Aylar öncesinde başlayan miting hazırlığı var. Ankara’nın göbeğinde halay çekilen yerde bu insanların arkasında. Kimler bunu yaptı kimler menfaat duyuyor onun hesabını yapmak lazım. Devletimizin, milletimizin, hükümetin bunun açıklamasını faili belirlemesini bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki