Estetikte güvenli uygulama; BOTOKS!

Estetikte güvenli uygulama; BOTOKS!
11 Mart 2016, Cuma - 16:52

Merkez Hastanesi Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Botoks uygulamasının kamuoyunda bilinenin aksine bir yılan zehri değil; kullanımı 10 yılda yüzde 600 oranında artan güvenli yan etkisiz bir estetik uygulama olduğunu  açıkladı

 

YILAN ZEHRİ DEĞİL!

Gebze’de sağlığın merkezi Merkez Hastanesi, Gebzelileri bilgilendirmeyi sürdürüyor. ‘Botoks’la estetik müdahale hakkında bilinmeyenler ve yanlış bilinenler hakkında Merkez Hastanesi Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. İlgi Güler açıklamalarda bulundu. Kamuoyunda botoksun bir yılan zehri olduğu şeklindeki genel kanının yanlış olduğunu dile getiren Dr. Güler,   “Botoks bilinenin aksine yılan zehri değildir.

UYGULAMADA YÜZDE 600 ARTIŞ

Clostiridium Botilinum denen bakterinin toksinidir. İlk olarak şaşılık tedavisinde kullanılmıştır. Esas kullanım alanını estetik uygulamaların kullanılmaya başlamasından sonra bulmuştur. Estetik amaçlı botoks dünyada en çok yapılan estetik girişimlerin başında gelmektedir. Son 10 yılda kullanımı %600 oranında artmıştır” dedi.

YAN ETKİSİ YOK!

Botoks’un Amerikan ilaç araştırma dairesi FDA tarafından onaylı olduğunun altını çizen Merkez Hastanesi Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. İlgi Güler, “Botoks uygulamasının bugüne kadar herhangi bir yan etkisi saptanmamıştır. İki kaş arasındaki bölgeye, alın çizgilerine ve kaz ayağı bölgesindeki kırışıklıkların tedavisinde kullanılır. Burun ucu kaldırılmasında da uygulanabilir. Alın bölgesine yapılan botoksun migren ağrılarını hafiflettiği de görülmüştür. Ayrıca plastik cerrahide botoksu el, ayak ve koltuk altı bölgelerine aşırı terleme tedavisinde de kullanmaktayız.

BASİT VE YAN ETKİSİZ UYGULAMA

Etkilediği kasın fonksiyonunu ‘geçici’ olarak azaltır veya felç eder. Kas fonksiyonunu kaybedip kasılamayınca, üzerindeki ciltte oluşan kırışıklıklar da azalır veya yok olur.  Ofis şartlarında, 10-15 dakikalık bir sürede buz uygulamasını takiben, özel ince iğne yardımı ile enjekte edilir. Kişi uygulamanın hemen sonrasında rahatlıkla günlük hayatına dönebilir. İlacın uygulanan bölgeden dağılmaması için 2 gün mimik yapmamaya özen gösterilmeli ve uygulama bölgelerine masaj yapılmamalıdır.  Botoks uygulama sonrası 3-7 günler arası etkisini göstermeye başlar. Etkisi geçicidir ve ilk uygulamada 4-6 ay etkilidir. Tekrarlayan dozlarda etki süresi 12 aya  kadar uzayabilir” şeklinde konuştu.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki