Eski mühürler çöpe

28 Eylül 2015, Pazartesi - 13:45

1 Kasım tarihinde gerçekleştirilecek olan 26. dönem milletvekilliği seçimleri ile ilgili İl Seçim Kurulu tatil demeden çalışmalarını sürdürüyor. İzmit İlçe Seçim Kurulu çalışanları son gelen karar gereği eski evet mühürlerini torbalarından çıkartıyor

 

Yüksek Seçim Kurulu, 1 Kasım tarihinde gerçekleştirilecek olan 26. Dönem milletvekilliği genel seçimleri ile ilgili olarak çalışmalarına aralıksız sürdürüyor. Kurban Bayramı nedeniyle 9 günlük tatil ilan edilmesine karşın İzmit İlçe Seçim Kurulu çalışmalarını Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu’nda sürdürüyor.

ZARFLAR MÜHÜRLENDİ

Yüksek Seçim Kurulu seçim güvenliği için her gün yeni önlemler alıyor. Buna göre geçen seçimlerde kullanılan Evet mühürlerinin de yerine yeni mühürlerin yapıldığı ve buna göre eski mühürlerin mühür torbalarından çıkarılması talimatı sonrasında önceki gün eski mühürler torbalarından çıkarıldı. Diğer taraftan tüm zarflar mühürlendi.

BUGÜN İLAN EDİLECEK

Diğer taraftan seçim takvimine göre kesin aday listeleri bugün ilan edilecek. YSK’da önceki gün kesin olmayan aday listelerini de yayınladı. Kocaeli’den daha önce başvuru yapan İsmail Tunahan adaylığını geri çekmişti. Şehit yakını olduğunu belirten Niyazi İnce ise yatırması gereken adaylık ücretini yatırmadığı için adaylığı iptal edildi.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki