Eski Çarşı'ya Kapalı Çarşı Projesi

Eski Çarşı'ya Kapalı Çarşı Projesi
16 Mart 2016, Çarşamba - 13:18

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Gebze Esnaf ve İşadamları Derneği ile buluştu. GESİDER’in davetlisi olarak Eski Çarşı esnafıyla bir araya gelen Bakan Fikri Işık, Gebze esnafının talep ve beklentilerini dinledi.

 

Sultan Pastanesi’nde gerçekleşen görüşmede Gebze belediye başkanı Adnan Köşker, AK Parti Gebze İlçe Başkanı Hasan Soba, Belediye Meclis Üyeleri ve Teşkilat mensuplarıyla beraber GESİDER’in konuğu olan Bakan Fikri Işık’a, GESİDER Başkanı ve aynı zamanda GTO Meclis Üyesi Nurullah Sular, Eski çarşı ile ilgili projelerini anlattı. Sular, Eski Çarşı’nın Kapalı Çarşı haline dönüştürülmesini içeren proje dosyasını Bakan Işık’a sundu. 

BAKAN IŞIK PROJEYE OLUMLU BAKTI

GESİDER, Eski Çarşı’nın daha modern bir görüntü ve AVM’lerle rekabet edebilmesi için cazibe merkezi haline gelmesi için proje hazırladı. Kapalı çarşı olarak tasarlanan Proje hakkında Bakan Fikri Işık’a bilgi veren Nurullah Sular, “Yanı başımızda bulunan AVM’lerle Gebze esnafımızın rekabet edebilmesini istiyoruz. AVM’ler nedeniyle yüzde satışlarda 40’a varan düşüşler yaşandı. Biz de bu nedenle Eski Çarşı’nın bir cazibe merkezi haline gelmesini istiyoruz. Eski Çarşı’nın İstanbul Kapalı Çarşı gibi olması için proje hazırladık. Bu proje hem Eski Çarşı’ya yeni ve Modern bir görüntü kazandıracak, hem de hareketliliği artırarak cazibe merkezi haline getirecek. Desteklerinizi bekliyoruz.”dedi. Bakan Fikri Işık ise Projeye sıcak bakarak Gebze Belediyesi ile Çarşı esnafının anlaşması halinde Bakanlık olarak projeye gereken her desteği vereceklerini söyledi. 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki