Eski başkanlar mahkeme kararını değerlendirdiler

Eski başkanlar mahkeme kararını değerlendirdiler
09 Nisan 2016, Cumartesi - 12:12

1 Kasım seçimlerinden sonra parti içi muhalefetin isteği doğrultusunda açılan ve MHP'de bir süredir merakla beklenen kurultay yapılmasıyla ilgili mahkemeden karar çıktı.Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi, MHP'de olağanüstü kurultay talebini kabul etmesinin ardından gözler MHP içi muhalefete çevrildi. İşte parti içinde muhalefetin görüşleri: 

DİLMEN: BU DA MI GOL DEĞİL?
İzmit İlçe eski Başkanı Kaan Dilmen, “Şimdiye kadar olması gereken buydu.  543 delegenin isteğini görmezden geldiler. 543 delege partinin yüzde 50’sini temsil ediyor. Biz değişim istiyoruz dedik genel merkez bunu görmezden geldi. Dikkate almadılar mahkeme ile kabul etmek zorunda kaldılar. Bu da mı gol değil diyorum. Umarım MHP için hayırlı olur” ifadelerini kullandı. 
KARDEŞ KARDEŞ KONGREYE GİDELİM

Başiskele İlçe eski Başkanı Muzaffer Yılmaz, böyle bir sonucu beklediği ifade ederek, “Gerçekten benim  şahsi fikrim mahkeme kararının olumlu sonuçlanmasıydı. Beklediğim bir karardı ve öyle çıktı. Ülkücü camiaya, vatanımıza ve milletimize hayırlı olsun. Bütün ülkücülere düşen birbirimizi üzmeden kardeş kardeş kongreye gitmektir. Kongre sonucunda kim MHP genel başkanı olursa olsun tekrardan kol kola gelmektir” diye konuştu. 
 "ÜSTELEMENİN ANLAMI YOK"
Kandıra İlçe Başkanı Türkan Özcan şu ifadelere yer verdi: “Sonuç beklediğimiz ve istediğimiz bir sonuçtu. Taban istemiş, delegele görevini yapmıştı. Mahkemede bu isteğe karşılık verdi. Bunu üstelemenin anlamı yok. Ülkücü, ülkücünün kardeşidir fıtratıyla kongreye gidelim Kaç tane aday olursa olsun biri seçilir onun etrafında birleşelim. Seçilen genel başkanımız olsun bunu herkes kabul etsin”
"ANAMIZDAN BAŞKAN DOĞMADIK"
Derince İlçe Başkanı Emin Şimşek,” Kazanan MHP ve bu ülke insanı olacaktır. Kimin seçilmesi önemli değil, biz demokratik hakkımız için imza vermiştik. Kocaeli’den ilk imzayı da ben vermiştim. Tüzükte belirtilen hakkımız için mücadele ettik hukuk karşılığını verdi. Kırgınlık söz konusu değildir. Kim gelirse gelsin MHP ve ülkücü hareket kazanacaktır. Anamızın karnından koltuklarda başkan olarak doğmadık. Bunlar gelip geçicidir, asıl olan MHP ve Ülkücü harekettir” şeklinde konuştu. 

AKŞENER’İN YANINDAYIM
Karamürsel  İlçe eski Başkanı Orhan  Kılınçsoy, “Ülkücü iradenin beklediği en büyük havadis buydu. Kurultay için imza veren 543 kişinin iradesine herkes saygı duyacak. Çünkü imza veren 543 kişi MHP’yi olağanüstü genel kurula götürme karar verdirdi. İmza veren arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Ben her zaman Meral Akşener’in yanındayım. Geçmişte de yanındaydım, bugün de yanındayım yarında yanında olacağım” dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki