Esat Ural’dan belgeli açıklama

16 Nisan 2015, Perşembe - 20:04

Marmara uzmanlar şirketi müdürü Esat Ural,şirketi ve kendi şahsı hakkında bazı basın yayın organlarında çıkan haberleri belgeli bir şekilde yalanladı.

 

Ural,yazılı bir basın açıklaması yaparak konu ile alakalı kamuoyuna bilgiler verdi,Ural açıklamasında;

Değerli Basın Mensupları,

Geçtiğimiz günlerde medyada, Marmara Uzmanlar şirketi olarak işletmekte olduğumuz Halk Ekmek Fabrikasında yaşanan olayla ve şahsımla ilgili asılsız haberler ve yorumlar yayınlanmıştır

Olayda bahsi geçen şahsın işe alınmadan önce yapılan ön görüşmesinde işe çok ihtiyacı olduğunu, hükümlü olduğu için iş bulamadığını, evine namusuyla ekmek götürmek istediğini ifade etmesi üzerine, bizde sosyal bir sorumluluk duygusu ve hükümlülerinde topluma kazandırılması çerçevesinde kendisini halk ekmek fabrikasına şoför olarak işe aldık.

İlerleyen süreç içerisinde ilgili şahıs kendi rızasıyla işten ayrılmak istediğini ifade ederek istifasını sunmuştur. Çıkışı yapılır yapılmaz aynı tarihte çalıştığı son aya ait tüm maaş ödemesi de yapılmıştır. Şirkette çalıştığı süre boyunca geçmiş aylara ait aylık ücretleri de maaş hesabına düzenli olarak yatırılmıştır. Personelin alacaklarını tahsil edemediğinden ötürü cinnet geçirdiği de yalan beyandır. 

Olayın olduğu cumayı cumartesiye bağlayan gece psikolojik tedavi gören biri olduğunu bildiğimiz bu şahıs, alkolünde etkisiyle halk ekmeğe gelerek kurusıkı bir silahla oradaki personele gözdağı vermiştir. Halk ekmekte konuya müdahil olan arkadaşlarımız da kişinin psikolojik durumunu bildiklerinden ve o anki alkollü durumunu da göz önünde bulundurarak kendisini birkaç ekmek vererek evine götürmek istemişler. Ancak almış olduğu alkolün de tesiri ile  evine götürülürken, evine gitmek istemediğini, Pendik tarafına gitmek istediğini söylemiştir. Aracı kullanan arkadaşımız bu zorlama karşısında aracı halk ekmeğe geri getirmiştir. Burada ilgili şahıs işi ileri götürerek arabayı da alarak beraberindeki arkadaşıyla İstanbul’a doğru yola çıkmışlardır. Bunun üzerine arkadaşlar Polise haber vererek durumu yetkililere aktarmışlardır. İlgili Şahıs polisler tarafından yakalanarak emniyete getirilmiş ve orada kimlik kontrolü yapıldığında aranan bir şahıs olduğu tespit edilince nöbetçi mahkeme tarafından cezaevine gönderilmiştir.

Olayın bir gün evveli Perşembe günü, Türkiye Kent Konseyleri 2. Sempozyumuna katılmak üzere Bursa’ya gittim. Bu sempozyuma hem Gebze Kent Konseyi Genel Sekreteri sıfatımla hem de Türkiye Kent Konseyleri Yürütme Kurulu Üyesi olma sıfatımla davet edilmiştim. Bursa Çekirge’ de bulunan Kervansaray otelinde Perşembe ve Cuma akşamları konaklayıp, Cumartesi sabah saatleri gibi de çıkış yaptım.  Fabrikadaki olay sırasında orada bulunmadığım otel kayıtları incelendiğinde görülebilir.

İlgili şahsın kötü bir amaç gütmediğini, ancak gördüğü psikolojik tedavide kullandığı ilaçları almaması ve olay gecesi alkollü olmasının tesiriyle böyle bir davranış sergilediği kanaatinde olduğumun da ayrıca bilinmesini isterim. Olayın aslı yukarıda anlatıldığı gibidir. Konu ile ilgili her türlü bilgi ve belge, isteyen herkese sunulabilir. Şirketimiz ve şahsım hakkında çıkan haberlerin aslı astarı yoktur.  Şirketimizi ve şahsımı karalayanlara sunulur.

A.Esat Ural

Marmara Uzmanlar Şirket Müdürü

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki