Esas Olan Milletin İradesidir

Esas Olan Milletin İradesidir
25 Temmuz 2016, Pazartesi - 14:38

Saadet Partisi Çayırova İlçe başkanı Yusuf Aksu, darbe girişimine sert tepki gösterdi.

 

Saadet Partisi Çayırova ilçe başkanı Yusuf Aksu, 15 Temmuz darbe girişimine karşı yazılı bir açıklama yaparak ‘’halkın iradesine karşı gelerek darbe girişiminde bulunanlar kaybetmiş, milli irade kazanmıştır’’ dedi. Aksu yaptığı yazılı açıklamayı şöyle sürdürdü.

15 Temmuz 2016 günü ülkemiz ve halkımız sivil iradeye karşı tarihte görülmemiş bir hain darbe girişimi saldırısına uğramıştır. Milli iradenin kutsal mekânı Millet Meclisimiz, emniyet kuruluşları, cumhurbaşkanlığı külliyesi yine milli iradenin kaynaklarıyla alınan uçaklarla bombalanmış, aynı şekilde milletimizin canına kastedilerek tanklarla toplu cinayetler icra edilmiştir. Fetö terör örgütü mensupları yıllar boyunca Devletin en kritik noktalarına gelmiş,  birçok gizli bilgi ve belgeye kolayca ulaşabilecek konumda oldukları için Ordu içinde darbe yapmak isteyenler bu durumu dikkatlice değerlendirmiş, C. Başkanlarının yaverlerini bile kullanarak kapsamlı bir teşkilatlanma imkânını elde etmişlerdir.

15 TEMMUZ MİLLİ İRADE ZAFERİ

Ancak şerefli ordumuzun inançlı mensupları, başta Genel Kurmay Başkanı ve Kuvvet Komutanları olmak üzere, bütün Silahlı Kuvvetlerimizin birlik ve beraberlik halinde karşı tavır koyması ve milletin desteğiyle darbe başarılı olamamıştır. Bunu lütfettiği için Allah’a şükrediyor, Silahlı Kuvvetlerimize kahraman emniyet mensuplarımıza takdir ve teşekkürlerimi sunuyorum. Bütün bu saydığım değerli görevlilerin yanında hiçbir görevi olmadığı halde sadece inançlarının gereği olarak meydanları dolduran ve hain kurşunlara hedef olan memleket evlatlarının şehitlerine Allah’tan rahmet yaralananlarına acil şifalar diliyorum.

SÖZ KONUSU VATANSA GERİSİ TEFERRUAT

15 Temmuz gecesi Saadet Partisi Çayırova ilçe teşkilatı olarak ülke genelinde olduğu gibi bütün teşkilat mensuplarımızla “söz konusu vatansa gerisi teferruattır” diyerek ilk andan itibaren meydanlarda Milli Görüş’e yakışır bir cesaret ve fedakârlık örneği ortaya koyduk. Alçak darbe girişimine karşı halkın göstermiş olduğu bu kutlu direnişte Saadet Partisi teşkilatları da 15 şehit vermiştir. Bütün şehitlerimiz için bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum. Gerçekten zor günler geçiriyoruz. Bu süreçte kutuplaştıracak adımlardan uzak durulmalıdır. Bugün meydanlarda sağcısıyla solcusuyla, alevisiyle, sünnisiyle, kürtüyle, türküyle genciyle yaşlısıyla milletimizin milli iradeye sahip çıkma konusunda ortaya koyduğu birlik ve beraberlik geleceğimiz adına büyük bir umut ortaya koymuştur. Bunu iyi kullanmalıyız. Unutmayın…

Herkes bir hesap yapar. Fakat hiçbir hesap Allah’ın takdirini değiştiremez. Hesap kullar içindir. Allah takdir eder. Hâkimiyet kayıtsız ve şartsız Allah’ındır.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki