Erdoğanın genel sekreteri kaçırılmış

Erdoğanın genel sekreteri kaçırılmış
16 Temmuz 2016, Cumartesi - 04:28

Cumhurbaşkanı Havalimanında açıklamalarda bulundu.Genel sekreterinin kaçırıldığını belirten cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bunun bedelini ağır ödeyecekler dedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı taşıyan uçak Atatürk Havalimanı'na geldi. Erdoğan'ı kalabalık vatandaş grubu karşıladı. İşte Erdoğan'ın açıklamaları:

Bugün bildiğiniz gibi öğleden sonra bir hareketllik silahlı kuvvetlerimizin içinde mevcuttu. Bu hareketliliğin neticesinde de Türk Silahlı Kuvvetlerinin içerisindeki bir azınlık ülkemizin beraberliğini hazmedemeyen bu grup çok daha önceden söylediğim gibi paralel devlet yapılanmasının ta kendisiydi. 

* Her türlü kılığa kılıfa girmiş ve bugünlere kadar da gelmiştir. Yapılan hareket bir ihanet, ayaklanma hareketidir. Çok ağır ödeyeceklerini peşinen söyleyeyim. Milletin oylarıyla işbaşına gelmiş bir hükümetin ve Erdoğan'ı hazmedemeyişleri son olmayacak. Onlar hangi yolu denerlerse denesinler biz bu yolu başımızı koymuşuz. Her olayda hayır vardır anlayışıyla bu çıkış Allah'ın büyük bir lutfu; çünkü TSK'nın tertemiz olması için önemlidir. Yüksek Askeri Şura öncesi böyle bir adım atılması çok önemlidir. 

* Ne yaparlarsa yapsınlar Türkiye eski Türkiye değil. Bakın şu anda şu çatısı altında bulunduğumuz Havalimanı DAEŞ militanlarının işgaline uğramıştı. Şimdi de düşünebiliyor musunuz buranın üzerinde F16'lar uçuyor düşünebiliyor musunuz. Biz bu F16'ları neden aldık? Düşmana karşı kullanmak için.

* Ben Marmaris'teydim ve ben gittikten sonra olduğum yeri bombalamışlar. Genel Sekreterimi götürdüler. Ne yapacaksınız benim Genel Sekreterimle

* Ordumuzun bütün baştaki komutanlarına sesleniyorum; Biliyorum ki siz bu ülkenin değerlerine sahipsiniz. Ama diğerleri sizler gibi değiller, Pensilvanya'dan talimat alıyorlar. Aynı şekilde er erbaş bütün askerimize sesleniyorum. Sizler bizim mehmetçiğimizsiniz. Şimdi hakla, annenize babanıza karşı silah kullanıyorsunuz. Size bu silahı verenmilletin üzerine tutarsanız bu yanınıza kalmaz.

* Ordumuz temizdir. Silahlı Kuvettlerimize leke getirilmemesi lazım. Tutuklanmalar daha yularılara gelecektir.

* Operasyonu tam manasıyla bitireceğiz. 

* Bir vardır ve milletin seçtiği bir Cumhurbaşkanı vardırbiz görevimizin başındayız ve sonuna kadargörevimizi yerine getireceğiz. İşgacilere asla görevimizi bırakmayacağız. Sonu iyi olacak. 

* Türkiye genelinde milyonlarca vatandaşlar sokaklar.  Bakanlar Kurulu çalışmalarını sürdürüyor. Milyonlarca vatandaş bu gelişmelerin sonucunu bekliyorsa, biz sonuna kadar bu işi götüreceğiz. 

* Bu tanklarka çıkanlar bu tanklarla girecekler. Çünkü bu tanklar onlara emanettir. 

* Ben şimdi halkımla beraberim bir yere de gitmiyorum.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki