Erdoğan: Keyfi sebeplerle açmıyorlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan İktisadi Kalkınma Vakfı'nda konuştu. Avrupa Birliği sürecinde Türkiye'ye siyasi engellemeler konulduğunu belirten Erdoğan, "Tamamen keyfi sebeplerle açılmayan fasıllar var. Türkler Küçük Asya'dalar deyip işi yokuşa sürüyorlar" dedi.
09 Mayıs 2015, Cumartesi - 13:03

Cumhurbaşkanı Erdoğan İktisadi Kalkınma Vakfı'nda konuştu. Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle;
AB yolunda yalnız olmamak, İktisadi Kalkınma Vakfı gibi bir vakfın desteğini almak bizim için çok önemli. Biz inişli çıkışlı da olsa 10 yıldır süren müzakereleri devam ettirmeye kararlıyız. Gerekirse Kopenhag siyasi kriterlerinin adını Ankara siyasi kriterleri koyarız.
Türkler Küçük Asya'dalar
Biz AB üyeliğine stratejik bir zaviyeden baktığımızı yineliyoruz. AB çifte standart uyguluyor. Türkiye'nin önünü kesmek için her yolu denediler. AB sürecinde tamamen keyfi sebeplerle açılmayan fasıllar var. Türkler Küçük Asya'dalar diye işi yokuşa sürenler oldu.
Biz sözümüzü yerine getirdik
Enerji faslının açılmamasını anlamakta zorlanıyorum. Burada ciddi bir başarısızlık var. Bakın biz Ankara'da Nabuko sözleşmesini imzalamamıza rağmen, tedarikçi noktasında, tedarikçileri bulamamıştır. Biz Türkiye olarak sözümüzü yerine getirdik. Peki kardeşim, siz ne yaptınız?
Yeni Türkiye hedefimiz AB'den bağımsız değil
Bizim Yeni Türkiye hedefimiz asla AB'den bağımsız bir proje değildir. Avrupa'nın güvenliği, bizim batı sınırlarımızda değil, doğu sınırlarımızda başlıyor. Türkiye AB'nin sadece siyasi değil, ekonomik istikrarının da anahtarıdır.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki