Erdoğan ile Davutoğlu birlikte alanlara inecek

08 Mayıs 2015, Cuma - 23:07

Toplu açılış törenleriyle meydanlara çıkan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şimdi de Başbakan Ahmet Davutoğlu ile birlikte alanlara inecek.

AK Parti Sözcüsü Beşir Atalay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun 22 Mayıs'ta Ordu-Giresun ve 26 Mayıs'ta Hakkari-Yüksekova havaalanlarının açılışlarına birlikte katılacaklarını açıkladı. Ortak Sinop programı olabileceğinin işaretini de veren Atalay, 29 Mayıs'taki 'Fetih' kutlamalarına da Erdoğan ve Davutoğlu'nun birlikte katılabileceklerini bildirdi.

ERDOĞAN'IN KUR'AN'LA MİTİNG YAPMASI

Atalay, gazete yöneticileriyle buluşmasında, Erdoğan'ın eleştirilen Kur'an'la miting yapması konusunda da, "Ben onu değerlendirmek durumunda değilim, siz eleştirin. Şunu da söyleyebilirsiniz, 'Cumhurbaşkanı Kur'an'la orada konuşamaz'. Diyanet İşleri Başkanlığı ilk kez Kürtçe bir Kur'an bastı. Cumhurbaşkanı orada bunu onlara gösterdi. Bizim seçim beyannamemize bakın, özgürlükler vardır. Dinin seçim ortamında istismarı falan yoktur. CHP ile HDP ilk defa dini seçim kampanyasının içine kattılar. Din konusunu onlar getirdi, biz getirmedik. Sen bir gaf yaparsan onlar da bunu kullanıyor, seçim ortamında olur." açıklamasını yaptı. 

Atalay, "Çözüm Süreci'nde çok da önemli rol verdik HDP'ye de Sırrı Süreyya Bey'e de. O bile diyor ki masa dağıldı. Bu büyük bir sorumsuzluk. Onlar yine şiddetten ayrılamayacaklarını hem beyannameleriyle hem de seçim ortamıyla gösteriyorlar. İlk yıllar HDP parlamentoda ne kadar manasız konumdaydı. Biz, onlara, siyasete ve demokrasiye güç aktardık." dedi. 

"CUMHURBAŞKANI'NIN SÖYLEMİ BAĞIMSIZ"

Atalay, "Cumhurbaşkanı da mı masanın olmadığına işaret ediyor" sorusuna karşılık şöyle devam etti: "Geleceğe dönük masa dağılmıştır gibi bir mana çıkarılmasın. Öyle bir şey demiyorum. Biz süreci yürütebilmek için tekrar yeni diyalogları inşa ederiz. Şu anki sorumluluklara işaret ediyorum. Cumhurbaşkanı'nın söylemini bağımsız görüyorum, bu işi başlatan insan, görüşlerini ifade ediyor, onun sözlerini de çok fazla değerlendirmek istemiyorum. (Cumhurbaşkanının tarafsızlığına ilişkin) Bunları Cumhurbaşkanımıza sormak lazım. Seçilmeden önce ülkenin her meselesine dair konuşacağını söylemişti. Kendi programıdır, kendi takdiridir."

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki