Engelli sporcuları mutlu eden gezi

Engelli sporcuları mutlu eden gezi
18 Ağustos 2016, Perşembe - 13:26

 

Büyükşehir Kağıtsporlu engelli sporcular ve aileleri Kocaeli’yi gezme fırsatı buldu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor Kulübü’nde spor yapan engelli sporcular ve aileleri, Kocaeli’deki tarihi ve turistik mekanları gezerek güzel bir gün geçirdi. Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı ve Kağıtspor Kulübü tarafından organize edilen gezide, sporcu ve ailelerinin mutluluğu yüzlerinden okundu.

AİLELERİ DE KATILDI

Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı’na bağlı GEZ-GÖR Kocaeli programı, Büyükşehir Kağıtsporlu engelli sporcularını ve ailelerini ağırladı. Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ve Kağıtspor Kulübü ile ortaklaşa gerçekleştirilen etkinlikte engelli sporcular ve aileleri Kocaeli’deki daha önce görmedikleri yerleri dolaştı. Motivasyonun artırılması ve engelli sporcuların topluma kazandırılması için yapılan gezide, Kocaeli’nin birçok noktası ziyaret edildi.

KOCAELİ’Yİ TANIDILAR

Çeşitli engel türlerinde engelli sporcu ve ailelerinin katıldığı 27 kişilik gezi organizasyonunda Kocaeli’nin tarihi mekanlarından Osman Hamdi Bey Müzesi, tramvay tanıtım istasyonu ve Bilim Merkezi gezildi. Sporcular ve aileler, geziden çok keyif aldıklarını dile getirerek, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne bu konuya olan duyarlılığından dolayı teşekkür ederek, mutluluklarını ifade etti.

BİLGİLENDİRME HATTI

Kocaeli’de yaşayan engelli bireylerin Büyükşehir Belediyesi Engelli ve Yaşlı Hizmetlerinin Bilgilendirme ve Engelsiz Nakil hattı olan 331 39 00 numaralı telefonundan, müdürlüğün hizmetleriyle ilgili her türlü bilgiye ulaşabiliyor. Büyükşehir Belediyesi veri tabanında kaydı bulunmayan engelli vatandaşlar, bu numaradan ulaşarak kayıt yaptırabiliyor, ya da mevcut kayıtlarını güncelleyebiliyor.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki