Engellerin olmadığı bir Çayırova için!

26 Ağustos 2015, Çarşamba - 14:22

Engelli vatandaşları kapalı kapılar ardından çıkararak topluma kazandırmak adına hizmete sunulan Engelli Koordinasyon Merkezi çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Çayırova’da yaşayan engelli kimselerin sosyal yaşamdan daha fazla pay alabilmelerini sağlamak ve yaşam kalitelerini yükseltmek amacıyla faaliyetlerini sürdüren Çayırova Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi, başvuruda bulunanlara sunduğu danışmanlık hizmetinin yanında, bu kimselerin gündelik yaşamlarının devam ettirirken ihtiyaç duydukları araç-gereçlerin karşılanmasına yönelik çalışmalar da gerçekleştiriyor. 

TOPLUMDA FARKINDALIK YARATMAK İÇİN

Yaptığı çalışmalar ile engelli bireylerin sosyal aktivitelere katılımını sağlayan EKM, ayrıca engelli vatandaşların mesleki becerilerini geliştirmesi noktasında gerekli yönlendirmesine yardımcı oluyorlar. Engelli ailelerinin gündelik yaşamlarını kolaylaştırmak, toplumda engelli olma durumuyla ilgili farkındalık yaratmak, toplumun engelli haklarını gözeten duyarlı bir yapıya kavuşmasına katkıda bulunmak, ayrıca engelli ve engelsiz bireyler arasındaki iletişimi kuvvetlendirmek üzere gezi, piknik, sinema günleri, sahil gezileri, tiyatro ve benzeri faaliyetler ile gerçekleştiriliyor.

BİRÇOK HİZMET SAĞLIYOR

Engelli vatandaşlara hasta yatağı temini, hasta alt bezi temini, engelli çocuk ve yetişkin hasta bezi temini, ücretsiz ulaşım kartı temini, hastalar adına hastanelerden randevu temin etme, hasta refakati, evde bakım aylığı, 2022 maaşı, kimsesiz, yaşlı ve engelli vatandaşların ev temizliği ve evde bakım hizmeti, engelli sandalyesi teminini, akülü araç temini yaparak engelleri ortadan kaldırıyor.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki