En kutlu yürüyüş

En kutlu yürüyüş
17 Nisan 2016, Pazar - 12:42

Darıca'da Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle düzenlenen Kutlu Doğum Yürüyüşüne binlerce insan katıldı. Sabah saatlerinde Darıca Kent Meydanı’ndan başlayan yürüyüş Darıca sahilde son buldu.

Darıca Belediyesi ile Darıca Müftülüğü’nün ortaklaşa düzenlediği etkinlik çerçevesinde sabahın erken saatlerinde Kent Meydanında toplanan vatandaşlar Mehteran Takımı’nın eşliğinde sahile kadar yürürken, yürüyüşe katılan genç,yaşlı,kadın erkek binlerce insan  ellerinde taşıdıkları pankartlarla peygambere olan sevgilerini dile getirdiler.

SAHİLDE HEP BİRLİKTE KAHVALTI YAPTILAR

Yürüyüşün ardından Darıca Belediyesinin organize ettiği programda hep birlikte sabah kahvaltısını yapan vatandaşlar daha sonra düzenlenen etkinliklerle Darıca'da Kutlu Doğum Haftası’nı kutladılar. Ramazan aylarında her akşam farklı bir camide Osmanlı Şerbeti dağıtan İkram Çeşmesi’nden bu kez de vatandaşlara sıcak çorba ikramı yapıldı.

Darıca İlçe Müftüsü Muharrem Bilgiç kahvaltının ardından yaptığı selamla konuşmasında Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed (s.a.v.) in hayatından kesitler sunarken bu yıl ki Kutlu Doğum Etkinliklerinin ana teması olan , ‘Hz.Peygamber, Tevhid ve Kuran’ konularında bilgilendirmelerde bulundu.

HALKIMIZ GÖNÜL RAHATLIĞIYLA PEYGAMBERİMİZİ ANIYOR

İlçe Müftüsü Bilgiç’in ardından kısa bir selamlama konuşması yapan Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ise alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed (s.a.v.)  in dünyaya teşrif etmesi hasebiyle düzenlenen Kutlu Doğum Yürüyüşü’ne katılan herkese teşekkür etti.Başkan Karabacak , “bu kutlu haftada Darıca Belediyesi olarak siz değerli halkımız için değişik programlar hazırladık.Bir hafta boyunca Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) in örnek hayatının anlatılacağı bu etkinliklerimizde hep birlikte olmayı temenni ediyorum.Ne mutlu bizlere ki güzel ülkemizde gönül rahatlığıyla Peygamber Efendimiz’i anıyor ve O’nun örnek yaşantısını  gelecek nesillere aktarmak için çalışıyoruz. Bu vesileyle Kutlu Doğum Haftasının,ülkemize, İslâm Alemine ve bütün insanlığa hayırlar getirmesini diliyorum.” diyerek konuşmasını tamamladı.

BİLGİ EVİ ÖĞRENCİ KOROSU GÖNÜLLEREİ FETHETTİ

Programda sahne alan Darıca Belediyesi öğrenci korosu verdiği müzik ziyafetiyle gönülleri fethederken, Mehteran ekibinin konseriyle program sonra erdi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki