2017 yılının Şubat ayında temeli atılan ancak müteahhit firmanın batması sonucu o günden bu yana bir çivi dahi çakılamayan Darıca Emniyet Müdürlüğü’nün Bayramoğlu’ndaki hizmet binası inşaatının etrafında biriken yağmur sularının boşaltılmasına başlandı.

Darıca İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne ait Bayramoğlu Mahallesi Fatih Sultan Mehmet Caddesi üzerindeki 3 bin metrekarelik arsaya yeni bir hizmet binası yapılması için anahtar teslim inşaat işi için 7 Aralık 2016 tarihinde ihaleye çıkıldı. İhaleye girerek kazanan firma sahipleri ilk kazmayı 10 Şubat 2017 tarihinde vurarak inşaata başladı. Birkaç ay içerisinde temelleri atılan ve 1 yıl içinde bitirilmesi planlanan Darıca Emniyet Müdürlüğü yeni hizmet binasının yapım işi daha sonra iflas eden müteahhit firma sahipleri tarafından durduruldu.

O tarihten bu yana bir arpa boyu yol dahi alınamaması nedeniyle gazetemizin de sürekli olarak gündeminde tuttuğu Darıca Emniyet Müdürlüğü yeni hizmet binası, CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan ve İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan tarafından TBMM’ye taşınmıştı. 

Tüm bunlara rağmen, 6 yüz metrekare üzerine toplam 5 kat şeklinde olacak binada 2 yıldan bu yana her hangi bir çalışmaya rastlanmazken, yeni bir gelişme olarak sadece İSU’ya ait bir vidanjörün inşaat etrafında biriken yağmur sularını boşaltmaya başladığı görüldü. Darıcalı vatandaşlar ise, yaklaşık olarak 3 günden bu yana yağmur suyunu çeken vidanjörün dahi inşaatın yeniden başlayacağının sinyalini verdiğini söyleyerek hâlâ umutlarını yitirmediklerini kaydettiler.