Emekliye bayram ikramiyesi istediler

Emekli-Sen Şube Başkanı İbrahim Turgut, Kurban Bayramı öncesi emeklilere ikramiye verilmesini öngören CHP’nin kanun teklifinin yasalaşmasını istedi
22 Eylül 2015, Salı - 21:08

Emekli-Sen Şubesi, Yürüyüş Yolu üzerinde basın açıklaması yaptı. Eğitim-İş Şube Başkanı Bilal Şener, Halkevleri Şube Başkanı Yaşar Seğmen ve sendika üyelerinin katıldığı açıklamada emekliler adına konuşan Şube Başkanı İbrahim Turgut, emeklilere bayram öncesinde ikramiye verilmesini istedi. CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel’in sunduğu ve emeklilere bin 650 TL ikramiye verilmesini ön gören yasa tasarısını hatırlata İbrahim Turgut, “Teklif kanunlaşıp emeklilelere belirtilen ikramiye verildiği taktirde, her emeklinin bayramı kimseye muhtaç olmadan geçirme şansı düşürüldüğünde bu teklifin önemi daha iyi anlaşılacaktır” dedi

TORUNLARA HARÇLIK İÇİN

Açıklamada Turgut,“CHP Grup Başkanvekili, Manisa Milletvekili Özgür Özel imzasıyla, 4 Eylül 2015’de emeklilere, yaklaşmakta olan Kurban Bayramı’nın ekonomik yönden bir nebzede olsa daha rahat geçirmeleri, kurban alabilmeleri, torunlarına harçlık verebilmeleri ve bayramlık ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri amacıyla bayram öncesi 1650 TL bayram ikramiyesi verilmesi için TBMM Başkanlığına kanun teklifi vermiş bulunmaktadır.

ÖNEMİ ANLAŞILACAKTIR

Elbette biz, bu kanun teklifine 11 milyon emeklinin tüm sorunlarını bir anda çözecek bir teklif olarak bakmıyoruz. Ancak büyük bir bölümü 4 kişilik bir ailenin sadece mutfak giderinin karşılığı olan açlık sınırı altında aylık alan emeklilerin dini bayramları buruk geçirdikleri bilinen bir gerçektir. Dolayısıyla teklif kanunlaşıp emeklilere belirtilen ikramiye verildiği takdirde, her emeklinin bayramı kimseye muhtaç olmadan geçirme şansı düşürüldüğünde bu teklifin önemi daha iyi anlaşılacaktır.

OY VERDİRMEYECEĞİZ

Dolayısıyla buradan TBMM’yi görevini yapmaya ve emeklilere bayramda ikramiye verilmesini sağlayacak olan kanun teklifini bayramda önce görüşerek kanunlaşatırmaya çağırıyoruz. Buradan milletvekillerine sesleniyoruz. Konunun sonuna kadar takipçisi olacak ve emeklilerin 1 Kasım Milletvekili Genel Seçiminde bu kanuna destek vermeyen siyasi partiler ile milletvekillerine oy vermemeleri için çalışmalar yapacağız.” ifadelerine yer verdi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki