Emek Mahallesi Semt Konağının Startı Verildi

05 Kasım 2015, Perşembe - 15:51

EMEK HİZMETE DOYACAK

Eylül ayı içinde ihalesi tamamlanan yeni semt konağı 1.3 milyonluk yatırımla hizmete ilk startını temel atma töreni ile gerçekleşti.

Demirci, proje alanında incelemelerde bulundu. 3 katlı modern tesisin önümüzdeki eğitim döneminde hizmet vermeye başlayacağını açıklayan Demirci, içerisinde anne-çocuk kulübü, bilgievi, aile sağlığı merkezi, ödeme noktası ve muhtarlık bürosunu barındıracak olan Semt Konağı devreye girdiğinde özellikle eğitim, kültür ve sağlık alanında Emek Mahallesi’ndeki önemli bir eksiği gidereceklerini söyledi.

TEMEL ATMA TÖRENİNDE BULUŞTULAR
Emek Mahallesi Semt Konağı alanında temeli atma törenineÇayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, Çayırova AK parti ilçe başkanı Zafer Kılıç, Çayırova belediye başkan yardımcıları Orhan Keskin, Fikriye Çelik, Mustafa Malkoç, Birim müdürleri, Kocaeli AK parti il yöneticisi Ayşin Balcılar, Çayırova AK parti belediye meclis üyeleri Filiz Ayyıldız, Murat Karaca, Arif Şentürk, Bülent Kanca, CHP Çayırova belediye meclis üyesi Adem Kılıç ve STK başkan ve yöneticilileri açılışta yerlerini aldılar.

DEMİRCİ, HER MAHALLEYE 1 SEMT KONAĞI
Sosyal Belediyeciliğin en güzel yansımalarından olan Semt Konakları projesini ilçenin dört bir yanına serpiştiren Çayırova Belediyesi, son 1.5 yılda Özgürlük, İnönü ve Atatürk Mahallelerinde 3 yeni semt konağını inşa ederek vatandaşın hizmetine sundu. Kurum Akse Mahallesinde 3 katlı yeni bir semt konağının inşaatını da bir yandan devam ettiriyor. Ayrıca Cumhuriyet Mahallesinde de bin m2 kapalı alana sahip semt konağının yapımını planlayan ve proje çalışmalarını bitiren Çayırova Belediyesi kısa süre sonra tesisin ihalesini yapacak. Her mahalleye bir semt konağı kazandırma hedeflerine ulaşmak için hızla yol aldıklarını söyleyen Başkan Demirci, mali yönden belediyeyi güçlendirdiklerini, bütçe sıkıntısı çekmediklerini, bu sayede yatırımları hızla hayata geçirebildiklerini ifade etti. Demirci, Atatürk Mahallesi’nde 2.5 ayda bitirdikleri 3 katlı semt konağıyla bunun en güzel örneğini sergilediklerini sözlerine ekledi.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki