EKMEKTEN PARAYI FIRINCI DEĞİL BAKKAL KAZANIYORMUŞ!!

EKMEKTEN PARAYI FIRINCI DEĞİL BAKKAL KAZANIYORMUŞ!!
11 Kasım 2015, Çarşamba - 23:12

Kocaeli Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı, ekmekten fırıncıların değil, bakkal ve büfelerin kazandığını söyledi. Sarı, “500 kadar fırında ürettiğimiz günlük 1 milyon ekmeğin yüzde 70’ini satan ve ekmek başına 25 kuruş prim alan bakkallar kazanıyor” dedi

 

FIRINCILAR ZARAR EDİYOR

Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı, ekmeğe yapılan 25 kuruşluk zamma rağmen girdilerin yüksek olması nedeniyle fırıncıların zarar ettiğini söyledi. 100 kuruştan satılan 250 gram ekmeğin 1 Aralık’tan sonra 1.25 kuruştan satılacağını hatırlatan Sarı, “Valilik vakfına kayıtlı ve Büyükşehir Belediyesi 41 kart sahibi yaklaşık 50 bin aileye ekmeği 25 kuruş indirimli veriyoruz” şeklinde konuştu.

 

GEBZE’DE ZAM UYGULANIYOR

Ekmek zammının Kocaeli genelinde 1 Aralık’tan sonra uygulanacağını hatırlatan Sarı, Gebzeli fırıncıların mağdur olması nedeniyle zamlı satışlara çarşambadan itibaren başlandığını ifade etti. Bu arada, Gebze’de ekmeğin zamlı satılmaya başlaması üzerine belediyeye ait Marmara Halk Ekmek Fabrikası da 70 kuruştan sattığı 2350 gram ekmeği 90 kuruştan satma kararı aldı.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki