Ekmeğe bir zam daha olmayacak

09 Aralık 2015, Çarşamba - 13:50

Ulusal basında yer alan ‘ekmek 1 buçuk lira olacak’ haberlerinin asparagas olduğunu dile getiren Kocaeli Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı, “Ekmeğin 1 lira 25 kuruştan daha yukarı bir fiyata satılması mümkün değil” dedi.Kocaeli Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı,birlik iş hanında bulunan oda binasında basın mensuplarıyla bir araya geldi. Birlikte yenilen öğlen yemeğinin ardından basın açıklaması gerçekleştiren başkan Ali Sarı, ulusal basında yer alan ‘ekmek 1 buçuk lira olacak’ şeklindeki haberlerin asparagas olduğunu belirterek bu şekilde çıkan haberlere tepki gösterdi. Ali Sarı, “Ekmeğin tavan satış fiyatı 1 lira 25 kuruştur. Ülkenin herhangi bir yerinde ekmeğin 1 buçuk liraya satılması gibi bir durum söz konusu değildir” dedi.

1 BUÇUK LİRA OLMASI İMKANSIZ
Ulusal basında çıkan ekmek 1 buçuk lira olacak haberlerinin kesinlikle gerçeği yansıtmadığını belirten Başkan Ali Sarı, “Ulusal basında lanse ekmek 1 buçuk lira olacak şeklinde haberler lanse ediliyor. Bu mümkün değil. İmkansız bir şey. Fırıncılar Federasyonu ve bakan tarafından yapılan açıklama incelenirse ekmeğin 1 lira 25 kuruştan fazla satılamayacağı net bir dille ifade edildi” şeklinde konuştu.
150 BİN AİLEYE ÜCRETSİZ EKMEK
Fırıncılar Odası olarak son yıllarda sosyal projelere imza attıklarını ifade eden Ali Sarı, “Eski valimiz Ercan Topaca ile yaptığımız protokol sonrasında 50 bin geliri olmayan ailemize biz yüzde 25 indirimli ekmek veriyoruz. Valimiz ile yeni bir protokol imzalayarak bu rakamı 150 bine çıkarmayı düşünüyoruz. Askıda ekmek uygulamamız da devam ediyor. Bunun yanında muhtarlıklarımızın bize bildirdiği ailelerimizi en yakın fırınlarımıza gönderiyoruz. Belirlenen ailelere ücretsiz ekmek de veriyoruz” dedi.
81 İLDE AYNI FİYAT OLACAK
250 gram ekmeğin sadece Kocaeli’de 1 lira 25 kuruş olmadığının altını çizen Başkan Ali Sarı, “Biz ekmeğimizi yaparken en kaliteli ürünleri kullanıyoruz. Ekmeğin 1 lira 25 kuruş olması bize has bir durum olmayacak. Diğer görüştüğümüz oda başkanları zam talebinde bulunacaklarını ifade etti. Yılbaşına kadar diğer illerinde ekmek fiyatlarını aynı seviyeye çekeceğini düşünüyoruz” açıklamasında bulundu.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki