EĞİTİMCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

EĞİTİMCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ
04 Nisan 2016, Pazartesi - 15:02

Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Milli Eğitim Bakanlığı'nın okullarda düzenlediği kurslarda görev alarak üstün başarı gösteren başarılı okul müdürü ve öğretmenlere ödüllerini takdim etti

Milli Eğitim Bakanlığı'nın, öğrencilerin talepleri doğrultusunda okullarda haftaiçi ve haftasonu düzenlenen kurslarda görev alarak üstün başarı gösteren okul müdür ve öğretmenlerine ödülleri valilkte yapılan törenle takdim edildi. Valilik kompleksi içerisinde bulunan Karamürsel Alp Toplantı Salonu'nda yapılan ödül törenine; vali Hasan Basri Güzeloğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik ile okul müdür ve öğretmenleri katıldı.

 

ÜLKE ORTALAMASININ ÜSTÜNDE

Programda ilk olarak İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik konuştu. Çelik, "Eğer TEOG sınavında başarı elde edilmişse bunda valimizin payı vardır. Öğretmenlerimize, eğitimin her dkademesindeki kişilere destek vermiştir. Camia adına kendisine teşekkür ediyorum. Miili Eğitim Bakanlığı, örgün ve yaygın eğitimlerde açtığı kurslara yoğun bir şekilde devam etmektedir. Kurslar katılmak isteyen öğrencilerimize ücretsiz olarak verilmektedir. Ülke genelinde olduu gibi ilimizde de dershanelerin kapatılma sürecinde öğrencilerin ücretsiz olarak yapılan kurslara katılması ülke ortalamasının çok üzerindedir. Başarı belgelerini almaya hak kazanan öğretmenlerimizi de tebrik ediyorum" dedi.

 

ÖNCELİK EĞİTİM

Çelik'in ardından vali Hasan Basri Güzeloğlu söz alarak, şunları söyledi: "Kocaeli'yi en üst düzey notkaya ulaştırmak için çabalayan eğitimcilerimizi saygıyla selamlıyorum. İl Milli Eğitim Müdürümüzün ifade ettiği gibi, eğitim ülkemizin temel ölçeğidir. Eğiim insanı değiştiren ve buna bağlı olarak toplumu değiştiren, hedeflerimize ve geleceğinize sizi uaştıran en öncelikli meseledir. Hangi meseleye çözüm ararsanız arayın bunun eğitimsiz olmayacağını biliyoruz. O açıdan önceliğimizin eğitim olduğunu her seferinde tekrar ediyoruz. Benim gerideki 28 yıllık kamu yöneticiliğim, son 14 yılındaki valilik hizmetimin de temel önceliği eğitim oldu."

 
 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki