Eğitim Bir Sen Akıncı’yı seçti

Yakın zamanda kurulan Eğitim Bir Sen Kocaeli 2 Nolu şubeye genel merkez tarafından atanan Abdulvahap Akıncı, sendikanın ilk kongresinde üyeler tarafından başkan seçildi.
26 Aralık 2015, Cumartesi - 19:26

Kocaeli Üniversitesi, Gebze Teknik Üniversitesi ve Kredi Yurtlar Kurumu’nun il müdürlüğünde çalışan üyelerinin sorunlarına ve sıkıntılarına çözüm bulmak için yaklaşık 3 ay önce kurulan Eğitim Bir Sen Kocaeli 2 No’lu şube başkanlığına genel merkez tarafından Yrd. Doç. Dr. Abdulvahap Akıncı atanmıştı. Sendikanın ilk kongresi Fuar içinde bulunan Sivil Toplum Merkezi’nde gerçekleştirildi. Kongreye mevcut başkan Abdulvahap Akıncı tek aday olarak girdi. 695 üyesi bulunan ve 100 delegenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongrede 7 yönetim kurulu üyesi, 5 denetleme kurulu üyesi ve 5 disiplin kurulu üyesi seçildi. 3 ay önce atanmış olarak Eğitim Bir Sen Kocaeli 2 Nolu şube başkanlığı görevine getirilen Abdulvahap Akıncı, üyelerin oylarıyla seçilmiş başkan oldu.

YALNIZ BIRAKMADILAR

Kongreye Dilovası İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Balay, Eğitim Bir Sen Genel Başkan Yardımcısı Atilla Olguç, Memur Sen İl Başkanı Mehmet Akkuş, Eğitim Bir Sen Kocaeli 1’Nolu Şube Başkanı Şahin Yaşlık, Memur Sen Gölcük İlçe Başkanı  Mustafa Ulusoy, Memur Sen Adliye Başkanı Şafak Akdeniz ve sendika üyeleri katıldı. Saygı duruşu ve istiklal marşı sonrasında kongrenin divanı oluşturuldu. Divan başkanlığına Memur-Sen İl Başkanı Mehmet Akkuş seçilirken yardımcılığına Toç BirSen Şube Başkanı Hülya Aslan, şube üyesi Hüseyin Bayrak ve Memur Sen Gölcük İlçe Başkanı Mustafa Ulusoy seçildi.

SORUNLARI BİLMİYORDUM

Kongrenin açılış konuşmasını gerçekleştiren başkan adayı Abdulvahap Akıncı,  “Bu bizim ilk kongremiz. Atama ile göreve getirildik. Ben farklı bir şeyler katacağıma inandığım için bu göreve talip oldum. Kısa zamanda iyi işler yaptığımızı düşünüyorum. İyi bir sinerji oluşturduk. Bu bağlamda üniversitede KYK ihmal edilmişti. KYK’da sorunlar ele alınamıyordu. Abdulvahap Akıncı olarak yıllardır üniversitede çalışarak, üniversitelerle ilgili sorunları bilmiyordum. Bu görev verildikten sonra sorunların ciddi boyutta olduğuna vardık.

AHTAPOT GİBİ SARMIŞLAR

KOÜ çok vahim durumda. Üniversite 16 yıl kraliyet dönemi yaşadı. Kraliyetten olmayanlar ezildiler, haksızlıklara uğradılar. Yükselme sınavında okuma-yazma bilmeyen adamlara akademisyenlik verildi. Yaşadığımız kurumda mutlu değilsek, bizim için de o kurum içinde hayat zehir olur. Meselemiz bir yere gelelim meselesi değildir. Hak ettiğimiz zaman istediğimiz noktaya geleceğiz. Üniversite yeni yönetimin işi çok zor. Eski yönetimin geride kalan atıkları üniversitede yönetimi ahtapot gibi sarmış. Denge politikasının olmadığı yerde denge varmış gibi göstermek ezilenleri hor görmektir.

DOĞRU ADAMLARA İHTİYAÇ VAR

Herkese mavi boncuk dağıtarak zamanı idare eden yöneticiler bizlerin sorularına cevap veremiyor. Bizim dik adamlara ihtiyacımız var. Üniversitemizde omurgalı insanlarda var. Onlar şuanda zaten bizimle. Dava adamı olmak sadece yemek yerken birlikte olmak değildir. Birlikte hareket etmezsek, KOÜ’de bir şeylerin düzelmesi çok zor. Arkadaşlarımız beni isterse bu göreve talibim. İyi bir sendikacı olmak için yola çıktık. Benim sadece hayallerim var. Zulmün olduğu yerde kararsız kalınmaz. Doğru adamlara ihtiyaç var. Daha iyi yarınları inşa etmek için birlikte çalışacağız” dedi.

ÖZLÜK MİCADELESİ VERDİK

Kongrede son olarak söz alan Eğitim Bir Sen Genel Başkan Yardımcısı Atilla Olguç, “Kurulduğumuz günden beri insan merkezli bir anlayış ile sendikacılık yaptık. Bugüne kadar referansımızı medeniyet değerlerinden aldık. Sendikacılığı bu ülkede kurulduğu günden beri polisin sıktığı biber gazına hapsetmedik. Özlük mücadelesi verdik. Sendikayı sadece bir araç olarak değerlendirdik. Değerlendirmeye de devam edeceğiz” şeklinde konuştu. Kongre kurulan sandık ile seçimlere devam etti.

Yönetim Kurulu: Abdulvahap Akıncı, Mahmud Sami Öcüt, Sadi Özbağ, Duran Cankurt, Ruçhan Özden, Ayşe İnan Yılman, Mehmet Emin Yardımcı

Denetleme Kurulu: Fahrettin Aslan, Efrail Cebe, İrfan Yurt,  Emmar Sifil, Dürdane Kanlıkavak

Disiplin Kurulu: Osman Utar, İsmail Hakkı Paslı, Yavuz Yılmaz, İsa Kaya, Hüseyin Şahin.

 

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki