Ecertaş: Toplumsal olaylara tepki gösterin

AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı Melih Ecertaş, gençlerin toplumsal olaylar karşısında sessiz kalmaması gerektiğini belirterek, “Olaylara öyle tepki gösteri ki toplumun kılcal damarlarına işlesin” dedi.
26 Aralık 2015, Cumartesi - 19:24

AK Parti Gençlik Kolları Genel Merkezi’nin geçtiğimiz hafta sonu yapılan Büyük kongresinde yeni seçilen Genel Başkan Melih Ecertaş ve MKYK üyeleri ilk ziyaretini kongresine damgasını vuran Kocaeli gençlik kollarına yaptı. Sabah Gebze’de Mustafa Paşa camiinde namaz kıldıktan sonra gençlerle birlikte simit yiyen Ecertaş, ardından Antikkapı’da Genişletilmiş Yürütme Kurulu toplantısına katıldı. İl ve İlçe Yürütme kurulu üyelerinin tamamının katılımı ile gerçekleşen toplantıda Ecertaş, Kocaeli gençlerinin kongreye katılımları ve coşkuları için teşekkür etti.

6 GÜN SONRA GELDİ

Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman, genel merkez kongresinden 6 gün sonra ilk ziyaretini Kocaeli’ye yapan Ecertaş’a teşekkür etti. 1Kasım seçimlerin güzel bir sonuç alarak partilerinin tek başına iktidar olmasında katkılarının bulunduğunu söyleyen Kahraman, “Bundan sonra genç arkadaşlarımızın kişisel gelişimlerini sağlamaları için çalışmalar yürüteceğiz. Partimiz kurulduğundan bu yana AK Parti bayrağını her yerde sallandırmak için elimizden geleni yaptık. Programın bir gün içinde yapılmasında emeği olan tüm arkadaşlarıma da ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

FARKLI ALANLARLA İLGİLENİN

Gençlik kollarında bundan sonra boş vaktinin olmayacağını belirten Genel Başkan Melih Ecertaş, “Allah bizi güzel konuşup boş boş gezenlerden eylemesin. Bu gün ilk sabah namazımızı Gebze’de kıldık. Sabah namazını cemaatle kılan kişi hayatını çok yönlü yaşar. İyi bir siyasetçi, iyi bir iş adamı, esnaf, baba, eş, çocuk olur. İşimizi en iyi yapan kişiler olmalıyız. Siyaset bir hizmet alanıdır ama siyaset dışında da önemli hizmet alanları var. Mutlaka siyaset dışında başka şeyler yapmalıyız. Sanatla ilgilenmeliyiz. Yabancı dil bilmeliyiz. İslam ahlakı ile ahlaklanmalıyız” dedi.

HERKES KURAN-I KERİM’İ BİLMELİ

İslam ahlakının pratiğini aileden ya da AK Parti içinde öğrendiklerini belirten Ecertaş, “Teorik kısmını ise Kuran-i Kerim’den öğreneceğiz. Mutlaka herkesin Kuran-ı Kerim’i okuması gerekiyor. AK Partili olan kişinin Kuran-ı Karim’i bildiği yüzünden okunmalı. Peygamberimizin hayatını ve temel fıkıh bilmemiz gerekiyor. Biz ilk namazımızı kıldık. Şimdi başkanımızla birlikte Kocaeli’de sabah namazlarını mahallelerde, köylerde, ilçelerde kılın. Özellikle hafta sonları bunu yapın” dedi.

BOSNA VE KUDÜS’Ü UNUTMAYIN

Gençlik kollarının yapacağı işlerin aklı, mantıklı ve hedefe ulaşılabilir olması gerektiğini ifade eden Ecertaş, “Yaptığımız işlere yabancı bir gözün bakmasını sağlamak gerekiyor. Eksiklerimizi daha iyi görebiliriz. Kendimiz çalıp, kendimiz söylememeliyiz. Önümüzde görüşmediğimiz genç bırakmayalım. Katma değeri yüksek işler yapmalıyız. Bosna ve Filistin davalarına daha fazla konuşmalıyız. Kalbimizdeki Kudüs ateşi hiç sönmemeli. Teşkilatlarımıza önerim Salih dostlarımızdan ayrılmamalıyız, önerilerine kulak vermeliyiz” dedi.

İMRENEREK BAKIYORUZ

Kudüs konusunda Türkiye’de 7 büyük çalışma yapacaklarını söyleyen Ecertaş, “Bosna’da da Aliyev İzzet Begoviç’in oğlu Bakir Begoviç, Bosna savaşını en iyi bilen kişilerden biridir. Bosna Hersek’te kılınan her namaz Bosna’yı istemeyenlere ders olacaktır. Umarım orada bir gün Cuma namazı kılmayı Allah hepimize nasip eder” dedi. Gebze Teknik Üniversitesinin Türkiye açısından bilim üretmede önemli bir üniversite olduğunu söyleyen Ecertaş, “GTÜ ve KOÜ ile birlikte önümüzdeki yıl 80 bin öğrenci olacak. Burada sivil toplum kuruluşları ile birlikte bu öğrencilerle görüşmeliyiz. İstanbul teşkilatımız çok büyük ama Kocaeli’ye her zaman imrenerek bakıyoruz” dedi.

YENİ YIL KUTLAMALARINA TEPKİ GÖSTERİN

Toplumsal olaylara tepki verilmesiyle ilgili konuşan Ecertaş, “Etki uyandırmak için mutlaka tepki göstermeliyiz. ODTÜ’de eylem yapsaydık, o anda gazımız alınırdı. Ama sonuç alamazdık. Toplumun kılcal damarlarına kadar işlemeliyiz. Elbette sokakta basın açıklaması yapacağız. yılbaşı kutlamalarına tepki olarak başka programlar yapmalıyız. İl Gençlik kollarının yeni yılda esnafların kapısına bırakacağı Bereket Duası yeni yıla bir tepkidir. Biz bunu önemsiyoruz” dedi. 

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki