Dünya gençleri Aytepe’de buluştu

20 Ocak 2016, Çarşamba - 11:37

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin gençlik kampları İstanbul ve Kocaeli’ndeki uluslararası öğrencileri ağırladı.

 

Her biri farklı dünya coğrafyalarından gelen öğrencilerin katıldığı kampta öğrenciler kültürümüzü tanıtan eski köy oyunlarını oynadı.

 

“İSTANBUL’DAKİ ÖĞRENCİLER DE KATILDI”

İstanbul Uluslararası Öğrenci Merkezi yaklaşık 50 kişilik öğrenci grubuyla gençlik kampına katıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler Müdür Yardımcısı Mustafa Ermiş, “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin uluslararası öğrenciler için gerçekleştirdiği bu organizasyonda İstanbul’da bulunan misafir öğrencileri de düşünüp, burada ağırladıkları için tüm yetkililere teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

“MİSAFİRPERVERLİĞİ KOCAELİ’NDE GÖRDÜK”

Kocaeli’ndeki 40 kişilik misafir öğrenci grubunun da katılımıyla İstanbul’daki ve Kocaeli’ndeki misafir öğrenciler kampta birbirleriyle kaynaştı. Ağırlıklı olarak Türk kültürünün tanıtıldığı kampta Türk yemeklerini tadan öğrenciler, birbirinden eğlenceli oyunlarla eğlendi. Gebze Teknik Üniversitesi’nde Bilgisayar Mühendisliği okuyan Muhammed Ali Abdulsaki, “Ben iki yıldır Türkiye’deyim. Geçen sene Türkçe hazırlık bölümünü bitirdim. Daha önce başka şehirlerde de bulundum, fakat başka hiçbir yerde Kocaeli’ndeki gibi hizmetler görmedim. Türkiye’nin misafirperverliğini sizin belediyenizde gördük” dedi.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki