DUA İLE GELDİ BEDDUAYLA GİTTİ!

. Sen bizim başımızı yaktın Allah da senin başını yaksın” Çayırova Belediye Meclisi 5 yıllık dönemini yaptığı toplantı ile noktaladı. Son toplantıya kentsel dönüşümcüler nokta koydu.
05 Mart 2014, Çarşamba - 09:53

 

Çayırova Belediyesi 2009 – 2014 döneminin son meclis toplantısını yaptı. Belediye Meclis Toplantısını Emek ve İnönü Mahallesi sakinleri her zaman olduğu gibi yine yakından takip etti.

 

TANSİYON HİÇ DÜŞMEDİ

Belediye Meclisinin son toplantısı bile yine gerilim içinde geçti. Zaman zaman tansiyon yükseldi. Belediye Meclisi’nde tansiyon ilk olarak CHP’li Mehmet Ali Kaplan ve AK Partili Ragıp Yürük arasında yükseldi. Mehmet Ali Kaplan Çayırova Sanayi Sitesi’ndeki bir imar meselesi yüzünden komisyonda doğru karar alınmadığını iddia etti.

Çayırova Karakolu arsasının kamulaştırılması sırasında mağdur olan hak sahiplerinin kazandıkları dava konuşuldu. Meclis’te bu konunun Hukuk ve dilekçe komisyonuna havale edilmesine ve dolayısıyla yerel seçimler sonrası oluşacak belediye meclisine bırakılmasına karar verildi.

İnönü Mahallesi’nde inşaatı devam eden semt konağının adına da bağışçı olan Yunus Ergüz’ün adının verilmesi belediye meclisince kararlaştırıldı.

 

 

ÖZ ELEŞTİRİDE BULUNDU

Belediye Meclisi’nin sonunda ise CHP’li Veysel Suludere söz istedi. 5 yıl boyunca tek amaçlarının Çayırova’ya hizmet etmek olduğunu ifade eden Suludere,” Ancak görünen o ki ne meclis olarak bizler ne de belediye başkanı olarak siz Çayırova’ya hiçbir şekilde hizmet edemediniz ve hiç bir sorunu çözüme kavuşturamadınız. 2009′da göreve geldik Şekerpınar’daki hak sahipleriyle düşman olduk, 2014′de de Emek ve İnönü Mahallesi ile düşman olduk. Çayırova’daki hiç bir sorunu da kökten çözüme kavuşturamadık.” diyerek adeta 5 yıllık performanslarını özetledi.

ZEHİR ZIKKIM OLSUN

Başkan Ziyaettin Akbaş bu sözlerinin hemen ardından Meclisi bitirdi ve Toplantıyı izlemeye gelen vatandaşlar bir an da ayağa fırlayarak Ziyaettin Akbaş’a tepki gösterdi. Emek ve İnönü Mahallesi sakinleri Ziyaettin Akbaş’ı “Sana haklarımızı helal etmiyoruz. Oylarımız zehir zıkkım olsun. Sen bizim başımızı yaktın Allah da senin başını yaksın” diye bağırdı. Çayırova Belediyesi 2009 – 2014 döneminin son meclis toplantısını da olaylı noktalamış oldu.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki