DSP’den sağlıkçılara tam destek

11 Mart 2015, Çarşamba - 00:47

Yurt genelinde eylemlere başlayan ve 13 Mart günü iş bırakma eylemi yapacak olan sağlıkçılara bir destek de DSP’den geldi

Sağlık iş kolunda yaşanan olumsuzluklar nedeniyle Kocaeli’nde bir dizi eylem hazırlanan Türk Sağlık Sen Kocaeli Şubesi üyeleri Demokratik Sol Parti İl örgütünü ziyaret etti.

 

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, “4688 sayılı Kamu Sendikaları Kanunu’nu zamanında bize hediye eden Demokratik Sol Parti’nin haklı davamızda biz desteklemesi için ziyaretimizi gerçekleştirdik. Emeğin ve emekçinin her zaman yanında olan DSP örgütünden destek bekliyoruz” dedi.

 

“HASTAYI EVE HAPSETTİLER”

Ömer Çeker, iktidarın hastane kuyruklarını bitirdiler ama hastaları evlerine hapsettiler. Taşeronlaşma had safhalarda. Yıpranma payı yok. Bu ilkede enjeksiyonun eline batmasıyla hayatını kaybeden sağlıkçılar var. Döner sermayenin emeğe yansıtılmasını istiyoruz.  Bugün ülkede yalnız sağlıkçılar değil, 70 milyon insan mağdur edildi. Geçmişte ücret ödemeden hastaneden ayrılabiliyordunuz. Şimdi devlet hastanesine para ödemeden ilaç alamıyorsunuz. Bugün bu eylemi yapabiliyorsak geçmişte çıkartılan bu yasanın ışığında yapabiliyoruz. Bu nedenle DSP’ye gönül verenleri yanımızda görmek istiyoruz” diye konuştu.

 

“EMEKTEN YANA HER EYLEMDE VARIZ”

Ömer Çeker’den sonra söz alan Demokratik Sol Parti İl Başkanı hayati Özzeren ziyaretten duyduğu memnuniyetini ifade etti. Özzeren, “Biz yalnızca sağlıkçı arkadaşlarımızın değil, emekten ve emekçiden yana tüm haklı eylemlerde var olduk ve olacağız. AKP iktidarı çıkarları uğruna, yandaşlarına ve birilerine peşkeş çekerek, sağlıkta da özelleştirmelere gitti. Sağlık Bakanlığı’nın ambulansları atıl vaziyette dururken, onlar şoförüyle birlikte özel ambulanslar kiraladılar. Çıkar sağlamak uğruna özlük haklarıyla oynadılar. Başta Türk Sağlık Sen üyeleri olmak üzere tüm sağlık emekçilerinin hakıl davasında yerimizi sahalarda alacağız” dedi

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki