DSP’de bir istifa daha

DSP’de bir istifa daha
04 Mart 2016, Cuma - 15:34

DSP İl Başkanı ve yönetiminin istifasının ardından, İl Başkan Yardımcısı Ufuk Bagan da dün parti üyeliğinden istifa ettiğini açıkladı. 

DSP İl Başkanı Hayati Özzeren, genel merkez ile yaşanan kriz nedeniyle istifa etmişti. Bugün ise İl Başkan Yardımcısı Ufuk Bagan da istifa ettiğini duyurdu. İstifasını duyuran Bagan, “DSP İl Örgütü’nde görev aldığım günden bu yana ilk ve son kez basın açıklaması yapıyorum. Merhum Bülent Ecevit’in çizdiği yoldan çalışmaları takip ediyorum. 2009 yılındaki üyeliğimin ardından hem gazeteci hem partili olarak çalışmalarımı sürdürdüm. Önder Aksakal’ın başarısı için DSP Kocaeli İl Başkanı ve kadın kolları başkanımız hep birlikte gecemizi gündüzümüze katarak özveri ile çalıştık. Önder Aksakal’ın başarısı için her zaman destek verdik” diye konuştu.


YARI YOLDA BIRAKILDIK
Bagan konuşmalarına şöyle devam etti: “Tüm desteklerimizin ardından Hayati Özzeren ve ekibinin çalışmalarının yanı sıra, örgütler içerisinde Kocaeli en başarılı il oldu. Bazı şer odaklarının hoşuna gitmedi. Tüm saldırılara göğüs germemize, yeni genel başkanımızı her alanda savunmamıza karşın son bir haftada partiye yapılan baskı ve oyunlar sonunda kadın kolları ve il başkanımız görev ve partiden istifalarını açıkladı. Yaşanan bu vefasızlık tabiri caize Bizans oyunlarının karşısında benim de sessiz kalmam olmazdı. Özeren ve Uçarı öncesinde yola çıktığımız gönüldaşlarımızın bir kısmı bizleri yarı yolda bıraktılar. Biz eski partiliyiz söylemini hala sürdürmekte. Partinin eskisi yenisi olmaz.”


İSTİFA EDİYORUM
Bagan son olarak, “Partili olunur. Son iki yıldır aynı yolda birlikte yürüdüğüm iki şahsiyete yapılan haksızlık bizleri kızdırdı. Bizler yol arkadaşıyız. Biz yol arkadaşlarımızı yarı yolda bırakmayız. Bu iki değerli şahsiyete yapılanları içime sindiremediğim, DSP felsefeyi hiçe sayıp bugünkü konuma getiren faşist düşünce ve eylemleri kabullenemediğim için DSP parti üyeliğimden istifa ediyorum” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki