DSP ilk 11’ini tanıttı

16 Nisan 2015, Perşembe - 00:21

Demokratik Sol Parti, 7 Haziran seçimlerine az bir süre kala 25’inci Dönem Kocaeli Milletvekili adaylarını partililerin de katılımıyla tanıttı

Milletvekili aday tanıtımında İl Başkanı Hayati Özzeren başta olmak üzere, Gençlik Kolları Başkanı Fırat Yiğit ve ilçe başkanları katıldı. DSP’nin milletvekili aday tanıtımında SKM’de belirlendi. SKM’ye Ruhi Saner, Hüseyin Turuç ve Numan Gülşah getirildi. Adayları sırasıyla çağıran İl Başkanı Hayati Özzeren kısa bir açıklama yaptı.

PARLAMENTER SİSTEMİ İÇİN ÇALIŞACAĞIZ
DSP İl Başkanı Hayati Özzeren, parlamenter sistemi savunarak, “Parlamenter sistemin devam etmesi gerekiyor. İktidar, başkanlık sistemi söylemleriyle parlamenter sistemi kaldırmayı amaçlamaktadır. Bunu söylemlerinden de anlayabiliriz. Biz DSP olarak parlamenter sistem için çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

ADAYLAR BASINA TANITILDI
DSP İl Başkanı Hayati Özzeren kısa bir konuşma yaptıktan sonra sırasıyla milletvekili adayları: Nuri Özkara, Ender Özkan, İbrahim Ekşi, Meral Oral, Recep Keskin, Murat Sönmez, Çiğdem Akıncıbaşı, Çağlı Bakan, Kadir Yılmaz, Selman Gürpınar ve Meral Uçarı’yı çağırarak basına tanıttı. Adayların Özzeren’in yanına gelmesinin ardından basına toplu poz verildi.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki