DSP Genel Başkan adayı yüksekten uçtu

02 Aralık 2015, Çarşamba - 12:53

 

DSP Genel Başkan adayı Önder Aksakal,  İl binasında yaptığı açıklamada “Büyükşehir’i almak boynumuzun borcu” dedi

 

DSP’de olağanüstü kurultayı yaklaşırken  genel başkan adaylığı belli olan Önder Aksakal  ilk ziyaretini Kocaeli’de gerçekleştirdi. Aksakal 13 Aralık’ta gerçekleştirilecek kurultayla ilgili ilk basın açıklamasını Kocaeli’de yapacak olmasının nedenin açıklayarak, “Kocaeli ülkenin en yüksek kişi başı gelire ve yüksek üretime sahip olan ili. 4 yıl sonraki seçimlerde de Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ni almak DSP’nin boyunun borcu” dedi. Açıklamaya DSP İl Başkanı Hayati Özzeren, yönetim kurulu ve parti üyeleri de katıldı.

İŞÇİ VE EMEKÇİ KENTİ KOCAELİ

Ziyarette konuşan DSP Genel Başkan adayı Önder Aksakal  ,  “Siyasette klişeleşmiş, koltuğuna yapıştı kaldı mantığını ortadan kaldırmak, kavga ortamının anlamsız olduğunu ispat etmek adına önemliydi. Genel Başkanımız Pazar günü parti kurullarını toplayarak yol haritasını belirlemek üzere istişarede bulundu. Parti örgütü ve delegele iradesini hangi yönde gelişeceğini araştırdı. DSP’nin kurultayında genel başkan adayı olarak şahsıma teveccüh gösterdiler. Çalışmalarıma; işçi ve emekçi kenti, katma değere en çok katkısı olan Kocaeli’den başlama kararı aldım. Sizlerle olmaktan onur duyuyorum. DSP, bu ülkenin yetiştirdiği yurtsever, inançlı ve dürüst siyasetçi özelliğiyle toplumun bütün. kesimlerince kabul edilmiş Bülent Ecevit’in öncülüğünde kurulmuş bir partidir. 12 Eylül faşist darbesine karşı durarak, demokratik laik devlet yapısının ortadan kaldırılması ve ülkenin kaynaklarının egemen çevrelere peşkeş çekilmesini kabullenemediğimden, halk için, halkın içinden temsilcilerle bu partiyi kurmuştur. Kararlı duruşuyla da üç kez devleti yönetmiştir.

BOYNUMUZUN BORCU

Konuşmasına devam eden Önder Aksakal  ,”DSP ve Ecevit en sonunda sivil ve uluslararası bir darbe neticesinde parlamentodan uzaklaştırılarak ülkenin bugünkü manzarasını yaratan yapıya teslim edilmiştir. Seçimler 4 yıl sonra Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı almak boynumuzun borcu olsun. Türkiye’de siyaset kurumu artık normal ayarlarına döndürülmelidir. Solculuk ve sağcılığın birer hastalıkmış gibi topluma dayatıldığı darbe zihniyeti, sağlıklı ve üretken toplumun katilini gerçekleştirmiş asıl faildir. Haksız şekilde elde edilen kazançlar, başkalarının emeğini sömürerek elde edilen servetler elbet bir gün gerçek sahiplerine döner. Bu inanç ve kararlılıkla ülkenin bataktan çıkarılması, toplumsal barışın yeniden tesisi, yurttaşların hiçbir kaygı yaşamadan kendi geleceklerini kurgulayabilecekleri ekonomik güce sahip bireyler haline getirilmesi, kasasındaki her kuruşu tertemiz olan bir devlet insanını ötekileştirmeyen bir siyaset ve Atatürk’ün çağdaş medeniyetler hedefine kilitlenmiş ve tam bağımsız Türkiye idealiyle DSP’yi yeniden iktidar yapmak üzere yola çıkıyor.”

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki