DSP Adaylarını tanıttı

05 Ekim 2015, Pazartesi - 13:35

DSP Kocaeli Teşkilatı 11 kişilik milletvekili aday kadrosunu tanıttı. İl Başkanı Hayati Özzeren, “Hedefimiz barajı aşmak” dedi.Demokratik Sol Parti (DSP) Kocaeli İl Teşkilatı 1 Kasım için oluşturduğu 11 kişilik milletvekili aday kadrosunu bugün tanıttı. Parti binasında gerçekleşen tanıtım toplantısına; İl Başkanı Hayati Özzeren, yönetim kurulu üyeleri, parti üyeleri, milletvekili adayları; Meral Uçarı, Selman Gürpınar, Çetin Töngel, Yügeday Çağlı Bakan, Şaban Esen, İbrahim Ekşi  katılırken, Recep Keskin, Berna Metingü, Murat Zorlu Sönmez, Oktay Öner, Mine Şahin cenazede oldukları için katılmadı. 

SALTANATA SON VERELİM
Toplantıda konuşan İl Başkanı Özzeren gazeteci Ahmet Hakan’a yapılan saldırıyı kınadığını söyleyerek, “Saldırı, basına ve demokrasiye yapılmış saldırıdır.  Ahmet Hakan’a yapılan saldırıyı kınıyorum. İfade özgürlüğünü yok etmeye yönelik bu saldırıda ne tesadüftür ki saldıranganların 3’ü AKP’li çıkıyor. Daha önce de Hürriyet Gazetesi önünde basın linç edilmişti” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı parti lideri gibi davrandığını iddia eden Özzeren, “Erdoğan, 1 Ekim’de parti lideriymiş gibi konuşup milletvekilleri ile ağız dalaşına girmesi ülkemizin hangi duruma geldiğini, diktatörlüğü ne kadar istediğini, hırsının aklının önüne geçtiğinin ispatıdır. Zoraki getirildiğimiz seçim döneminde DSP’de el ele verelim saltanata son verelim diyerek yola çıkıyoruz. Türkiye ne zaman sıkıntılı dönem yaşasa sol iktidar çıkıp bu süreci düzeltmiştir. Geleceğin karartılmaması için DSP olarak üzerimize düşeni yapacağımızı bildiriyorum. Yüzde 10 barajı demokratik olmayan seçimlere engel teşkil eden bir etken. İlk hedefimiz barajı aşmak ve iktidar olmak” dedi. Özzeren’in konuşmasının ardından milletvekili adayları özgeçmişleri hakkında bilgi verdi. 

ADAYLARIN ÖZGEÇMİŞLERİ
Meral Uçarı, 1964 İzmit doğumlu. Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Bölümü mezunu. 2012 den beri DSP’de görev yapıyor. 2 çocuk sahibi. 
Selman Gürpınar, 1984 İzmit doğumlu. Evli. KOÜ Hukuk Fakültesi mezunu. Kocaei Barosu’ba kayıtlı olarak avukatlık yapıyor. 2009 yılından bu yanda DSP’de görev yapıyor. İl ve İlçe Başkanlığı yaptı. 2011 milletvekili aday adayı, 2014 te yerel seçimlerde Büyükşehir adayı oldu. 
Berna Metingü, 1972 İzmit doğlumlu. ODTÜ Psikoloji Bölümü mezunu. Amerika’da Oxford’da master yaptı. Psikoloji danışmanlık yapıyor. 
Çetin Töngel, 1975 Gebze doğumlu. 2009’dan beri DSP’de görev yapıyor. 
Yügeday Çağlı Bakan, 1984 İzmit doğumlu. KOÜ İşletme mezunu. Mali müşavir. İl saymanlığından istifa ederek 7 Haziran seçimlerinde aday oldu. 2011’den beri DSP’de görev yapıyor. Darıca Beldiye Başkan adaylığı ve milletvekili adayı oldu. 
Murat Zorlu Sönmez, 1970 Gazintep doğumlu. Lise mezunu. Gümrük komisyoncusu. Derince eski ilçe başkanı. 
Oktay Öner,1984 doğumlu. Anadolu Üniversitesi sosyoloji mezunu. Sosyolog. Bekaert’te çalışıyor. 
Şaban Esen, 1956 Kandıra Karaağaç doğlumlu. 1985’ten bu yana DSP’de görev yapıyor. 
İbrahim Ekşi, 1953 Düzce doğumlu. Seka emeklisi, Evli ve 2 çocuk babası. 
Recep Keskin,  1957 Derince doğumlu. 
Mine Şahin, 1964 Derince doğumlu. Ev hanımı. Eğitmen. 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki