Doktor balıklar şifa dağıtıyor

16 Aralık 2015, Çarşamba - 13:33

 

Sivas'ın meşhur “Doktor Balıkları” artık tüm vücuda şifa kaynağı olmak için Yazlık Ilıca Tesislerinde yerini aldı. 'Garra Rufa' cinsi balıklar hastalara şifa kaynağı oluyor Doktor balıklar şifa dağıtıyor

Gölcük Belediyesi Yazlık Ilıcası’nda sağlık açısından bir ilke daha imza attı. Sivas'ın Kangal İlçesi'nde çeşitli cilt hastalıkları ile yaraların iyileştirilmesinde kullanılan “doktor balıklar” artık tüm vücuda şifa oluyor.

 

Vücuttaki parazitleri yiyen balıklar, sedef mantar gibi birçok cilt hastalığına iyi geliyor. Balıklar tüm ölü derileri temizleyerek vücuda bakım yapıyor. Egzama, mantar ve sedef olmak üzere çeşitli cilt hastalıkları ile yaraların iyileştirilmesinde kullanılan Sivas'ın meşhur “Doktor Balıkları” artık tüm vücuda şifa kaynağı olmak için Yazlık Ilıca Tesislerinde yerini aldı. 'Garra Rufa' cinsi balıklar hastalara şifa kaynağı oluyor. 

DOKTOR BALIKLAR TÜM VÜCUDA ŞİFA OLUYOR

Gölcük Belediyesi Yazlık Ilıca Tesisleri’ne getirilen doktor balıklar,  yeni yapılan akvaryuma konuldu. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Başkan Ellibeş, doktor balıkların insan vücudunda oluşan, deri ve kabukları temizleyip aynı zamanda 'masaj yaptığını, balıkların boyutlarının 3- 8 santim arasında değiştiğini ve dişleri olmayan balıkların aynı zamanda ağızlarından salgıladıkları 'Ditranol' adlı madde ile ciltteki yaraları kapatıcı özelliğe sahip olduğunu ifade ederek, Spa merkezine gelen hastalarımızın önce özel şampuan ile vücutlarının yıkanması gerektiğini,  sonrasın da balıkların bulunduğu akvaryuma tüm vücudun sokulması gerektiğini ve hastalarımızın 15 ila 21 seans arasında iyileşebileceğini açıkladı. Vatandaşlar doktor balıkların faydalarını şimdiden görmeye başladıklarını dile getirirken yetkililer doktor balıkların tesise renk kattığını ifade ettiler.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki