DİSK ve KESK iç güvenlik paketini istemiyor

24 Şubat 2015, Salı - 21:53

DİSK ve KESK Bölge Temsilcilikleri, TBMM’de görüşülmeye başlanan iç güvenlik yasa tasarısına tepki amacıyla basın açıklaması düzenledi

Kocaeli’nde AK Parti hükümetinin iç güvenlik yasa tasarısına tepkiler gün geçtikçe büyümeye devam ediyor. DİSK ve KESK Bölge Temsilcilikleri de bir araya gelerek Sabri Yalım parkında basın açıklaması gerçekleştirdi. Özgürlüklerin kısıtlanmasından ve Türkiye’nin polis devletine dönüştürülmesinin amaçlandığını savunan sendikalılara siyasilerden de destek geldi.

 
GÜÇLÜLER DAHA DA GÜÇLENECEK
DİSK Bölge Temsilcisi Vedat Küçük, basın açıklamasından önce kaygılarını dile getirdi. Yasa tasarısının güçlerin eşitsizliğini yapacağına dikkat çeken Küçük, güçlülerin güçlerine güç katacağını belirtti. Yasanın Türkiye’nin demokratik yapısına darbe vuracağını sözlerine ekleyen Küçük, bu yasanın meclisten geçmemesi için tüm halkı sağduyuya davet etti.

 
ÖZGÜRLÜKLER TÖRPÜLENİYOR
Küçük’ün ardından basın açıklamasını KESK Dönem sözcüsü Erdal Karakuş yaptı. AK Parti’nin özgürlükleri törpülemeye devam ettiğini belirten Karakuş, “Varlığını halkı daha çok zapturapt almaya bağlamış olan AKP iktidarı toplumun çeşitli kesimlerinin talepleri için harekete geçmesini dahi darbe girişimi olarak algılıyor. Bunun için iktidarını korumanın tek yolu olarak darbe dönemlerini gölgede bırakacak iç güvenlik yasa tasarısına sığınıyor” dedi.

 
ÖMÜRLERİNİ UZATACAKLAR
“İç güvenlik yasa tasarısı AKP’nin ‘İktidarımıza biat edecek kullar istiyoruz’ fermanından başka bir şey değildir” diyen Karakuş, “AKP iktidarı gittikçe çürüyen, temelleri sarsılmaya başlayan korku imparatorluğunun ömrünü uzatmak için devreye soktuğu ‘Polis Devleti Yasa Tasarısı’ ile bize ‘Ya bizim istediğimiz makbul vatandaşlar olursunuz ya da makul şüpheli’ demektir” şeklinde konuştu. 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki