Diş hekimi adayları beyaz önlük giydi

24 Kasım 2015, Salı - 12:33

KOÜ Diş Hekimliği Fakültesi’nde eğitim gören 92 3’üncü sınıf öğrencisine beyaz önlük giyme töreni düzenlendi.  Genç hekim adayları ilk kez klinik ortamda uygulamaları eğitime başlayacak.

16-22 Kasım Ağız ve Diş Sağlığı Haftası sebebiyle KOÜ Diş Hekimliği Fakültesi’nde okuyan 92 3. sınıf öğrencisi Baki Komsuoğlu Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle beyaz önlüklerini giydi. Önlüklerini törenle giyen öğrenciler, iki yıllık sözlü eğitimden sonra ilk kez uygulamalı eğitime geçmenin heyecanını yaşadı. Törene,  KOÜ Rektörü Prof. Dr. Saadettin Hülagü, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, KOÜDiş Hekimliği Fakülte Dekanı Prof. Dr. Ali İhya Karaman Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Şenol Ergüney, Kocaeli Diş Hekimleri Odası Başkanı Dt. Hasan Orakçı, rektör yardımcıları, akademisyenler ve öğrencilerin velileri katıldı.

DİŞ HEKİMLİĞİ BİR SANATTIR

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Dekan Prof. Dr. Ali İhya Karaman, Sürekli ağız sağlığına hastaneler bakıyor. Bizim amacımız hasta bakmak değil, eğitim. Daha sonra hizmet ve araştırmadır. Bu yıl toplam 92 öğrencimiz diş hekimi öğrencisi olmak için uygulamalı klinik çalışmalarına başlayacak.   Ayrıca Tıp Fakültesi’nde bina içi sorunların çözülmesini istiyoruz. İstiyoruz ki tıp fakültesinde bir dersliğimiz olsun. Diş hekimliği bir sanattır. Ben tüm gün hizmet veren öğretim görevlilerimle, asistanlarımla ve öğrencilerimle gurur duyuyorum” dedi.

BAŞARILAR DİLEDİ

Dekan Karaman’ın ardından konuşma yapan KOÜ Rektörü Prof. Dr. Saadettin Hülagü, “dekanımız elini, kafasını ve yüreğini işine katan bir insandır. Dekanımızı tebrik ediyorum. Kendisi çok başarılı işler yapıyor. Emaneti ehline teslim edeceğimiz insanlardan bir tanesidir. Diş Hekimliği Fakültemiz çok yere hizmet veriyor. Ben beyaz önlüklerini giyip uygulamalı olarak eğitimlerini sürdürecek olan öğrencilerime başarılar diliyorum” şeklinde konuştu. 

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki