Dilovasının 2,5 Yılı Masaya Yatırıldı

Dilovasının 2,5 Yılı Masaya Yatırıldı
13 Ekim 2016, Perşembe - 15:20

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar basın mensuplarına yönelik yaptığı açıklamalara FETÖ’ün 15 Temmuz’da gerçekleştirdiği darbe girişiminde büyük fedakarlık ve kahramanlık gösteren halka teşekkür ederek başladı.

 

Toltar, “Bu  mücadelede vanlarını veren şehitlerimize Alllah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar dilerim. 2 buçuk yıl içinde neler yaptınız, neler yapacaksınız diye sorabilirsiniz. Bu bir ekip çalışmasıydı. Gelir gelmez acil eylem planı uyguladık. Birim müdürlerimizle, meclis üyelerimizle ve stk temsilcilerimizle birlikte mahallerde çalışma başlattık. Bunu özellikle iki mahallede acil uyguluyoruz. Cadde cadde sokak sokak tarama yaptık. Halkın ayağına gidiyoruz. Sadece hizmet anlamında değil. Hatır sormak farklı dertlerini dinlemek için de onların ayağına gidiyoruz. İnşallah 5 yılda hazırlamış olduğumuz seçim beyannamemiz üzerinde eksiklik bırakmak istemiyoruz.

NELER YAPTIK?
Bugüne kadar hayat bulan projelerimiz var. Dilovası’nda yeşil alan ve park ihtiyacı hissediyorduk. Tavşancıl vadi ve mesire alanını hayata geçirdik. Bağdat Caddemizin üst yapısını tekrar gözden geçirdik. Sahilimiz kalmadı. Var olan küçük kıyımıza da sahip çıkmak istiyoruz. Balıkçı barınağımızı yaptık. Doğu ve Karadeniz kültürünün yoğun olduğu ilçemizde taziye inşaatlarımızı hızlandırdık. İlçemizde en çok ihtiyaç duyulan aile sağlığı merkezleri, halk eğitim merkezi, muhtarlıktan oluşan merkezleri hayata geçireceğiz. Biz göreve geldiğimizden beri iki şeye çok önem verdi. Eğitim, kültür ve çevre konularına hassas olduk. Okulların ve öğrencilerin eksiklerini tespit edip giderme yoluna gittik. Dilovası kaliteli bir eğitimin sonuçlarını da aldı. Sınavlarda öğrencilerimiz iyi dereceler yaptı. Doğalgazda büyük ilerleme kaydettik. Dilovası'nda kentsel dönüşüme ihtiyaç var. TOKİ çalışmalarına başlandı."dedi.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki