Dilovası’ndaki halkı demokrasiye sahip çıkıyor

Dilovası’ndaki halkı demokrasiye sahip çıkıyor
22 Temmuz 2016, Cuma - 16:28

Dilovası’nda demokrasi nöbetleri sabahın ilk ışıklarına kadar devam ederken, vatandaşlar gencinden yaşlısına birlik ve beraberlik mesajları veriyor.

Demokrasi nöbetlerinin 7. gününde belediye önündeki bulunan alandaki demokrasi nöbetlerine Dilovası Kaymakamı Hulusi Şahin, Belediye Başkanı Ali Toltar, Dilovası Jandarma Komutanı Deniz Barış Keser, Emniyet Müdürü Erkan Gürbüz, GTO Başkanı Nail Çiler, Mermerciler Sanayi Sitesi Başkan Vekili Haluk Sekban, AK Parti İlçe Başkanı Osman Akbulut, STK Başkanları, meclis üyeleri ve binlerce ilçe halkı katıldı.

Halkı birlikte selamlayan protokol üyeleri ilçe halkından büyük tezahürat ve alkış aldı.

Gösterilerde siyasi partilerden, kamu kurum ve kuruluşlarına, sivil toplum örgütlerinden, vatandaşlara kadar herkes Türk Bayraklarıyla Belediye Meydanı’nda vatanına sahip çıkıyor.

15 Temmuz vatana darbe girişiminin ardından bütün geceyi sokaklarda geçiren vatandaşlar, Belediye Meydanı’nda organize edilen programlarda  yatsı namazı alanda toplu olarak kılınıyor. İlçe halkı ülkeye olan bağlılığını gösterirken, yapılan konuşmalarda birlik ve beraberlik mesajları veriliyor. Kuran-ı Kerim tilavetleri, dualar ve sohbetler eşliğinde devam eden programlarda zaman zaman meydana kurulan dev ekrandan  gösterimler yapılıyor.

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar yaptığı konuşmada “Yine bugün burada Dilovası 7’den 70’e herkes burada toplandık. Demokrasi nöbetimizin 7. Günündeyiz , hep birlikteyiz. Allah’a şükürler olsun Dilovası  tek yürek, tek vücut olarak birlik beraberlik olarak kardeşlik içerisinde işte burada sizlerin karşısındayız. Allah hepinizden razı olsun, Allah eksikliğinizi vermesin. Kıymetli kardeşlerim bildiğiniz üzere 15 Temmuz akşamı ülkesinin silahları ile topları, tüfekleri ile bir avuç asker kıyafetli teröristler darbe yanlıları aldıkları talimatlar ile ülkeye demokrasiye, hukukun üstünlüğüne, insan hak ve özgürlüğüne engellemek ve darbe girişiminde bulundular. Siz değerli halkımız bu darbeci askerlere karşı canımız pahasına karşı durduk. Bunları etkisiz hala getirdik. Suretli bir şekilde hızlı bir şekilde bunların üstüne gidilerek ortadan kaldırmamız lazım.

Değerli arkadaşlar bu bizim özgürlüğümüze, istiklalimize ve istikbalimize yapılmış bir kalkışmadır. Sizler eli öpülesi Dilovası halkı Kocaeli halkı ve bu ülkenin neferleri bu ülkenin vatandaşları bir oldu hep birlikte Dilovası oldu bunlara geçit vermedik bundan sonrada vermeyeceğiz. Okyanus ötesinden bir haber alındı, bunlar son çırpınışlarını oynuyorlar. Karşılarında biz varız sizler varsınız” dedi.

İlçe Kaymakamı Hulusi Şahin’de yaptığı konuşmada birlik ve beraberlik mesajlarını yenileyerek  “Değerli arkadaşlarım, dostlarım bugün demokrasi nöbetimizin 7. gecesindeyiz gerekirse 70’inci gecesine kadar bekleriz. Yeter ki milletimizin birliği, beraberliği ve bekası daim olsun.  Buradayız ayaktayız biriz beraberiz. Burada Türk silahlı kuvvetlerinin gerçek askerleri bizimle beraber, Mehmetçiğimiz bizle beraber. Değerli dostlar biz asker ocağına peygamber ocağı,  askerede HZ. Peygamberin askeri demiş bir milletiz. Bizim askerimizi bize silah doğrultmaya çalışan, uğraşan bu çete başarılı olamaz” dedi.

Vatandaşların İlçe Garnizon Komutanı Yüzbaşı Deniz Barış Keser’e sevgi göstererek örnek komutan olarak çiçek verdi. 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki