Dilovası’nda Yaşlılar Haftası Kutlandı

20 Mart 2015, Cuma - 17:43

Dilovası Belediyesi "Yaşlılara Haftası" dolayısıyla program düzenledi.

Yaşlılar haftası programına Dilovası Kaymakamı Hulusi Şahin, Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, İl Sosyal Hizmetler Müdürü Bekir Yümnü, Tavşancıl Huzurevi Müdürü Dilek Gündüz Öztürk, AK Parti Dilovası İlçe Başkan vekili Fazıl Korkmaz, AK Parti Dilovası İlçe SKM Başkanı İhsan Şanlı ve Tavşancıl huzurevi sakinleri katıldı.

BÜYÜKLERİMİZ, DÜN İLE BUGÜN ARASINDAKİ KÖPRÜLERDİR

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar,”Her zaman deneyim ve tecrübelerinden yararlandığımız büyüklerimiz, dünle bugün arasındaki köprülerdir. Kültür değerlerimizi, yaşamımızı yarınlara taşımayı sağlayan en önemli varlıklarımızdır. Yaşlılarımıza bugün gösterilecek sevgi ve saygı, gelecek kaygılarımızı azaltacak, hangi yaşta olursa olsun, tüm bireylerin yaşama güvenle bakmalarını sağlayacaktır. Unutmayalım ki hepimiz yarının ileri yaştaki büyükleri olacağız. Büyüklerine sahip çıkan toplumlar, medeniyeti yakalamış toplumlardır. Ömrünün büyük bir kısmında topluma ve ülkesine hizmet vermiş olan büyüklerimizi, İleri yaş dönemlerinde memnun etmek bizim için gurur kaynağıdır. Tüm büyüklerimizin ‘Yaşlılar Haftası’nı kutluyor, sağlıklı, huzurlu ve bereketli bir ömür diliyorum” dedi.

 

HER YAŞLI BİZİM, BAŞ TACIMIZDIR

Bir toplumun medeniyet ve gelişmişlik ölçüsünün gelişmiş bir toplum olup olmadığının aslında sosyal devlet uygulamalarıyla belli olduğu belirten Dilovası Kaymakamı Hulusi Şahin,”Yaşlılarımıza bakmak, onların ihtiyaçlarını karşılamak bizim kültürümüzde de var. Şimdi büyüklerimizin dinlenme zamanı bizde elimizden geldiğince onların ihtiyaçlarını karşılamamız gerekmektedir. Her yaşlı bizim, baş tacımızdır” dedi. Kaymakam Şahin, programa katılan huzur evi sakinlerinin Yaşlılar haftasını kutladı.

Protokol konuşmalarının ardından huzur evi sakinleri adına söz alan Tavşancıl huzur evi sakini Metin Alan,”bu özel günde ve diğer günlerde bizleri yalnız bırakmayarak her zaman yanımızda olan Sayın Kaymakamımıza ve Belediye Başkanımıza ilgi ve alakalarından dolayı tüm arkadaşlarım adında teşekkür ederim” dedi.

Program Huzur evi sakinlerinin şarkıları ile devam ederken toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki