Dilovasında meclis tamam

Dilovasında meclis tamam
06 Nisan 2016, Çarşamba - 16:26

Dilovası Belediyesi nisan ayı olağan meclis toplantısı, belediye meclis salonunda Belediye Başkanı Ali Toltar’ın başkanlığında meclis üyelerinin tamamının katılımıyla yapıldı.

 

Belediye Başkanı Ali Toltar, ülkemiz ve ilçe gündemiyle ilgili meclis toplantısı öncesinde meclis üyeleri ve kamoyuna açıklamalar yaptı. Başkan Ali Toltar açıklamasında şöyle dedi “Kıymetli arkadaşlar hepimiz malumu,  2 yıldan beri görev başındayız bu gün 2. Yılımız dolduruyoruz.

Bu güne kadar göreve geldiğimizden beri ilçemize, halkımıza sizlerle beraber  meclis üyelerimizle ve kadromuzla beraber ilçemize daha yaşanır bir Dilovası için çalıştık. Bundan sonra önümüzdeki 3 yıl içerisindeki geri kalan hizmet süremizde de çalışmaya devam edeceğiz. Ben öncelikle ülkemizin bekası milletimizin huzuru halkımızın sağlığı için şehit olan vatan evlatlarımızın rahmetle, şükranla ve minnetle anıyorum ailelerine baş sağlığı diliyorum. Yaralılara da Allah’tan acil şifalar diliyorum. İnşallah güney doğuda bu  yaşanan  olaylar bu terör olaylar istenmeyen olaylar kargaşa olaylar inşallah hükümetimizin, devletimizin baskısıyla son bulur.İnşallah yine orada gerginliğin kargaşanın son bulacağı tekrar huzurun ve  kardeşliğin haklı olacağına  yürekten inanıyorum.Yine dün akşam talihsiz bir olay aşandı  ana muhalefet  partisi başkanının aileden sorumlu  devlet bakanına sarf ettiği o sözleri gerçekten Türkiye Cumhuriyeti  tarihinde görülmemiştir. Esef ve şiddetle kınıyorum. Ayrıca kardeş ülke Azerbeycanda vermiş olduğu  haklı mücadeleyi de yürekten  destekliyoruz inşallah burada tekrar barışın ve  kardeşliğin  haklı olacağı günleri hep beraber yaşayacağız. Evet biz 2. Yılımızı tamamladık hükümetimizle büyük şehir belediyemizle beraber Dilovası için çalışıyoruz. değerli arkadaşlar hepimizde malumu olmak üzere 14 yıllık Ak parti iktidar döneminde gerçekten her alanda baktığımızda başarabileceğimiz ve baktığımızda ülkemiz cumhuriyet döneminin  en parlak döneminin altın cağını yaşıyor ve yaşamaya da devam edecektir. Büyümenin ve gelişmenin aktörü  ve ünlüsü olan ekonomi hızla gelişen adeta dünyanın  parlayan yıldızı olan güçlü ve yeni bir Türkiye var artık.Eski Türkiye özlemini çekenler evet  mücadele  veriyorlar.  eski Türkiye günlerini yaşatmaya çalışıyorlar  ama maalesef  o çabaları nafile o günleri yaşayamayacaklar. Bu kapsamda büyük şehrimiz hükümetimiz  belediyemiz  biz  hem  yerelde hem genelde halkımızın mutluluğu,sağlığı ve refah  için çalışıyoruz ve çalışmaya devam ediyoruz.İnşallah yakın gelecekte de her şeyin en güzeline layık olan insanımızın yerleşik üzerinden  mevcut yerleşim üzerinden kurtulup halkımızın istekleri,inançları yaşam tarzına uygun bir sivil ana yasa ve çağın gereği olan bir  başkanlık sistemi ülkemize kazandıracağız dedi.

Daha sonra meclis gündemine geçilerek, meclis oturumu için gündeme alınan maddeler tek tek görüşüldü.

Toplantıda 19 gündem maddesi oylanarak karara bağladı. Ayrıca toplantıda komisyon seçimleri yapıldı. Meclis başkan vekilliklerine Fatih Meral ve  Hamit Topçu, Kâtip üyeliklerine Recep Laç ve Halit Ekici, Encümen Üyeliğine  Recep Laç ve Kadir Teke, Plan ve bütçe komisyonuna AK Parti’den Cemil Taşdemir, Enver Aydemir, Hatice Tuzcu, Cemil Daşdemir, Recep Laç ve CHP’den Mustafa Ak, Bayındırlık ve imar komisyonuna AK Parti’den Hamit Topçu, Kahraman Umuç. Halit Ekici, Cafer Avşar, CHP’den Ferdi Erdoğan, Hukuk dilekçe ve tetkik komisyonuna AK Parti ’den Fatih Meral, Hatice Tuzcu,  Halit Ekici, Kahraman Umuç,  CHP’den Osman Sudan seçildi.    

Dilovası Belediyesi Mayıs ayı meclis toplantısı 4 Mayıs Çarşamba günü saat 11.00’da yapılacak.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki