Dilovası’nda İftar’ın ilk durağı Orhangazi Mahallesi oldu

Dilovası Belediyesi tarafından düzenlenen ve bir ay boyunca, Dilovası’nın tüm mahallelerinde gerçekleştirilecek olan ‘Ramazan İftar Etkinlikleri’ başladı. Bu etkinliğin ilk durağı Orhangazi Mahallesi Semt Konağı oldu.
01 Temmuz 2014, Salı - 17:05

 

Açılışını Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar’ın gerçekleştirdiği sosyal etkinlikler kapsamında, Ramazan ayı boyunca Dilovası’nın her akşam bir mahallesinde iftar etkinliği gerçekleştiriliyor . Başkan Toltar, açılışta yaptığı konuşmasında, “Ramazan’ın bereketli atmosferini teneffüs ederek, aynı zamanda kendimizi muhasebe etmek suretiyle, eksiklerimizi, hatalarımızı görme, değerlendirme imkanı bulacağımızı umuyorum. Yüce Mevla’dan Ramazan ayını, ailemizle, sevdiklerimizle, dostlarımızla birlikte sağlık, sıhhat, bereket içinde geçirerek Kadir Gecesi’ne ve Ramazan Bayramı’na ulaşmamızı diliyorum” dedi.

 

Dilovası’nın bu yıl Ramazan’ı çok farklı bir şekilde yaşayacağını belirten Başkan Toltar, “Ramazan ayı boyunca, belirlenen akşamlarda, sizlere bu mübarek günlerin hazzını, coşkusunu, birlikte yaşayacağız. İnanıyorum ki hemşehrilerime, Dilovamızda var olan o güzel Ramazan iklimini doyasıya yaşatacak. Bir kez daha, tuttuğunuz ve tutacağınız oruçların, yaptığınız ve yapacağınız tüm ibadetlerin kabulünü Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Ramazan’ın, ülkemiz, milletimiz, bölgemiz ve Dilovamız ile, tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyor, hepinizi sevgiyle, saygıyla selamlıyorum" ifadelerini kullandı. 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki