Dilovası’nda hummalı çalışma

27 Temmuz 2015, Pazartesi - 14:33

Dilovası Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü Ekipleri, Belediye Başkanı Ali Toltar’ın talimatıyla ilçe genelinde bulunan mezarlıkların temizliği ve bakımı yapılarak kuruyan otların temizliği yapılıyor.

 

Belediye Park Bahçeler Müdürlüğü Ekipleri,  “Temizleme kampanyası” çerçevesinde ilçede bulunan tüm mezarlıklarda uzayan, sararan otlardan ve diğer atıklardan arındırmak için temizleme çalışmalarına başladı. Temizleme kampanyası çerçevesinde yapılan çalışmalar İlçenin Orhangazi Mahallesinde bulunan merkez mezarlığı, Diliskelesi Mahallesinde bulunan şehitlik ve mezarlığı ile Kayapınar Mahallesinde bulunan mezarlıklarda yapılmaya başlandı. Yapılan çalışmalar bundan sonra rutin hale getirilecek olan temizlik kampanyası devam ettirilecek.

 

Belediye Başkanı Ali Toltar “Mezarlıklarımızın temizliği ve bakımı çok önemlidir. Vatandaşlarımız yakınlarının mezarlıklarını ziyarete geldiklerinde değerli varlıklarının yattığı yeri temiz görmeleri kadar güzel bir şey yoktur. Havaların aşırı sıcak gitmesiyle birlikte mezarlıklarda uzayan, sararan otlardan temizleniyor.  Mezarlıklar her zaman temiz ve düzenli olması gereken özeni gösteriyoruz. Başlatılan temizlik çalışmalarıyla İlçemizde bulunan mezarlığımızı elden geçirerek ve temizliklerini yaparak halkımızın hizmetine sunduk. İlçemizde bulunan bütün mezarlıklarımıza değişik türlerde ağaçlar dikerek mezarlıklarımızın daha yeşil, daha huzur veren ve düzenli görüntüye kavuşmasını sağlıyoruz”

 

 

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki