Dilovası’nda Hayata Geçti

Spor Kültürü ve Olimpik Eğitime İlgi Büyük Oldu.
22 Ekim 2015, Perşembe - 15:03

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nin ‘Kültür ve Olimpik Eğitim Komisyonu’ tarafından Dilovası Kaymakamlığı, Dilovası Belediyesi ve İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü sponsor ve katkılarıyla ilkokul 4. ve 5. sınıf öğrencilerine yönelik ‘Spor Kültürü ve Olimpik Eğitim Projesi’ açılış sunumu,  Dilovası Belediyesi Kültür Merkezinde ilçe protokolün katılımıyla yapıldı. Programa ilginin büyük olduğu görüldü.

Açılış sunumuna, Dilovası Kaymakamı Hulusi Şahin, Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar,  Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Yönetim Kurulu Üyesi ve Olimpik Eğitim Komisyonu Başkanı Bilal Porsun, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Murat Babaoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Balay, AK Parti Dilovası İlçe Başkanı Osman Akbulut,  ve ilçede bulunan okullarda öğrenim gören 4 ve 5. Sınıf öğrenci ile öğretmenleri katıldı. Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından düzenlenen “Spor Kültürü ve Olimpik Eğitim Projesi” kapsamında, , 4 ve 5. Sınıf öğrencilerine,  spor kültürünü, Olimpiyat Oyunları’nı ve felsefesini, Fair Play’i, sağlıklı beslenmeyi, çevre duyarlılığını çeşitli videolar, çizgi filmler, küçük yarışmalar, renkli görsellerle interaktif olarak anlatan eğitim verildi.

 

Başkan Toltar, Tam Destek Vereceğiz

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar yaptığı açıklamada Ülkemizde sporun gelişmesi, fairplay ve olimpizm felsefesinin yaygınlaşmasında TMOK önemli misyon üstlenmiştir. Kentimizde öğrencilerin erken yaşlarda spor kültürü edinmeleri açısından olimpik eğitim projesinin önemi anlaşılacaktır. Dilovasında yapılan bu projeden dolayı TMOK Kültür ve Olimpik Komisyonu Başkanı ve üyelerine teşekkür ederim. İlçe Spor Müdürlüğü olarak gençlere çok yararlı bir çalışma olan ‘Oli’ projesine tam destek vereceğiz.  Bu çalışmada emeği geçenlere teşekkür ederiz” dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki