Dilovası’nda darbe karşıtı nöbetlere devam ediliyor

Dilovası’nda darbe karşıtı nöbetlere devam ediliyor
19 Temmuz 2016, Salı - 15:34

Dilovası Belediyesi önünde vatandaşlar Milli iradeye darbe teşebbüsünün  ardından demokrasi nöbetine devam ediliyor.

Dilovası Belediyesi önündeki alanda demokrasi nöbetine dördüncü günde de  binlerce ilçe halkıyla devam ettirildi.

Güneşin batmasıyla birlikte Belediye önündeki alanda toplanan vatandaşlar  yine topluca  kılınan Akşam namazının ardından Kuran-ı Kerim tilaveti ile dualar edildi. Dilovası  Belediyesi  tarafından  alandaki vatandaşlara su ve çay ikramı sürekli yapılıyor.

Belediye hizmet binası önündeki demokrasi nöbetine Belediye Başkanı Ali Toltar’ın yanı sıra AK Parti Milletvekili Cemil Yaman, Dilovası Kaymakamı Hulusi Şahin, AK Parti İlçe Başkanı Osman Akbulut, belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları,  sivil toplum örgütü temsilcileri, ilçede bulunan  siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Belediye Başkanı Ali Toltar yaptığı konuşmada “Demokrasi nöbetlerimizi burada olmakla büyük bir görev yapan değerli ilçe halkımıza bir kez daha teşekkür ediyorum. Bugün dördüncü günümüzdeyiz. Bu ülkeye ihanet etmeye çalışan hainlere halkımız canıyla kanıyla çarpışarak cevabını  verdi. Bu aziz millete silah çeken, kardeşliğimizi, birliğimizi, beraberliğimizi kasta edenler  en ağır şekilde cezalarını çekecekler. Şehitler verdik onlar için dua edelim. Yaralılarımız var acil şifalar dileyelim. Ülkemizin dört bir köşesinde sokaklara çıkan halkımıza ve darbe girişimine karşı, milli birliğimize destek veren tüm siyasi partilere ve yöneticilerine de teşekkür ediyoruz. Bugün birlik olma günüdür. Sayın Cumhurbaşkanımız Başkomutanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan meydanlardan çekilebilirsiniz diyene kadar bu meydanlarda demokrasi nöbetine devam edeceğiz. Bir kez daha tekrarlıyorum,  Allah birliğimizi dirliğimizi ve huzurumuzu bozmak isteyenlere fırsat vermesin. Hepinizi saygı ve muhabbetle selamlıyorum” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki